Latvijas simtgades ozola stādīšana Rīgā

2. Maijs, 2017

Atklājot Latvijas valsts simtgades svinības, 4. maijā Rīga būs viena no 45 pašvaldībām, kura iesaistīsies akcijā “Apskauj Latviju”, un ikviens rīdzinieks plkst. 13.00 aicināts pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, kur notiks ozola stādīšana.


Pasākumā piedalīsies augsta ranga amatpersonas, īpašais viesis būs skeletonists Tomass Dukurs.

Ozola stādīšanas māksliniecisko noskaņu nodrošinās Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” folkloras draugu kopa “Skandinieki” Julgī Staltes vadībā un pasākuma vadītājs, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arturs Krūzkops.

Akcija „Apskauj Latviju” ir viena no Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas vērsts uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu, veicot simbolisku rīcību - izveidot garīguma sardzi, iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās. Pie ozoliem būs pievienota īpaša norāde, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols.

Akciju „Apskauj Latviju” rīko Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, organizācijām - Latvijas mazpulki un Jaunsardze, kā arī ar Latvijas pašvaldībām.