Latvijas simtgades ekspresis piestās Rīgā

22. Maijs, 2017

Svētdien, 28. maijā, no plkst. 10.00 līdz 13.00 Latvijas simtgades ekspresis piestās valsts galvaspilsētā, lai brauciena dalībnieki – dziedātāji un dejotāji, uzstājoties kopā ar Rīgas kolektīviem, priecētu rīdziniekus un pilsētas viesus.


Pasākumā “Latvijas ekspresis simtgadei” piedalīsies Rīgas kori, Tautas deju ansambļi un kolektīvi, kas koncerta programmā idejiski atspoguļo atziņu, ka “visi ceļi ved uz Rīgu”.

Galvaspilsētas mūziķi un dejotāji sagaidīs Latvijas simtgades ekspreša braucējus, lai kopīgi muzicētu, dziedātu un dejotu. Stacijas laukumā iedzīvotāji varēs dzirdēt pūtēju orķestra atskaņoto un koru izpildīto mūziku, kā arī vērot latviešu skatuviskās dejas.

Kopumā pasākumā piedalīsies ap 400 dziedātāju, dejotāju un mūziķu.

Koncerta apmeklētājus priecēs Jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”, Latvijas Universitātes jauktais koris “Aura”, Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”, Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” un citi.

Foto: lv100.lv

No 26. līdz 28. maijam cauri visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā dosies speciāls vilciena reiss “Latvijas ekspresis simtgadei” ar vairāk nekā 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem. Gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus un Latvijas valsts simtgadi, īpašais vilciens piestās 12 Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, kur kori “Balsis”, “Monēta” un “Rīga”, deju ansambļi “Ačkups”, “Auda”, “Dardedze” un vietējie mākslinieki trijās dienās sniegs 12 unikālus koncertus, kurus iedzīvotāji varēs apmeklēt bez maksas.

Vilciens savu maršrutu sāks Latgalē – Indras stacijā.