Latvijas simtgade: kurp doties un ko darīt 19. novembrī Rīgā?

6. Novembris, 2018

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – svinīgi pasākumi pie Brīvības pieminekļa, tostarp muzikāls notikums „18.11.”, svinīgā Nacionālo bruņoto spēku parāde, koncerts „Daugav’ abas malas”, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana un gaismas uzvedums „Saules mūžs” 11. novembra krastmalā, kā arī svētku koncerti un izstādes kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos pilsētas centrā un apkaimēs.


 19. novembris

1.Nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”

Foto: publicitātes

Kas? Uz īpaši veidotas koka brīvdabas skatuves dzirdēsim atkailinošas vēstules par mīlestību un aizdegsim kopības sajūtu, kas spītēs mūsu valsts dzimšanas dienai raksturīgajam vējam un salam. Koncerts ir jauno mūziķu veltījums vienaudžiem, izpildot 18 tautā iemīļotas dziesmas nebijušā skanējumā.

Kur? 18.30-20.00 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Cik maksā? Bezmaksas

2.Koncerts “Tēvzemei un brīvībai”

Foto: publicitātes

Kas? Koncerts “Tēvzemei un Brīvībai” ir Orķestra “Rīga” rīkotā festivāla “Trīs zvaigznes” noslēdzošais koncerts. Programmā Jurjānu Andreja kantāte “Tēvijai” un divu latviešu komponistu pirmatskaņojumi – Jura Kulakova kantāte “Tēvzemei un Brīvībai” un Ilonas Breģes opuss “Mūzika tēlnieka Kārļa Zāles piemiņai”. Diriģents Valdis Butāns.

Bez orķestra “Rīga” koncertā piedalīsies Latvijas Zemessardzes koris “Stars” un kamerkoris “Fortius”.

Kur? Plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī

Cik maksā? Bezmaksas. Ielūgumus iespējams saņemt darbdienās no 12. novembra plkst. 12.00 līdz 14.00 Kronvalda bulvārī 8

3.Fotoizstāde “Rīga 100 gados”

Foto: publicitātes

Kas? Izstāde sniedz ieskatu Rīgai un visai Latvijai nozīmīgākajos notikumos gadsimta garumā. To veido 50 lielformāta  fotogrāfijas no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un Brāļu kapu komitejas arhīviem, kā arī mūsdienu fotogrāfu darbi.

Kur? Visas dienas garumā laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”

Cik maksā? Bezmaksas

4.Gaismas festivāls “Staro Rīga 2018

Foto: publicitātes

Kas? Gaismas festivāls “Staro Rīga” piedāvā starptautisku gaismas un multimediju instalāciju programmu. Ēkas, laukumi, tilti un pieminekļi kļūs par gaismas mākslas darbiem, kurus papildinās vizuālās mākslas paņēmieni, teātra un mūzikas elementi. 

Festivāls ilgs četras dienas no 16. līdz 19. novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00.

Kur? Dažādās pilsētas vietās. Detalizēta objektu atrašanās vietu karte novembra vidū būs pieejama portālā www.staroriga.lv.

Cik maksā? Bezmaksas

5.Bērnu darbu izstāde

Kas? Latvijas simtgadei veltīta izstāde, kurā izstādīti Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas un Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi. Izstādi rīko Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skola.

Kur? No 6. līdz 20. novembrim Rīgas Kongresu nama vestibilā

 Cik maksā? Bezmaksas

Latvijas simtgadei veltīto pasākumu programma Rīgā:

17. novembris, sestdiena: pasākumu programma

18. novembris, svētdiena: pasākumu programma

Pilna svētku programma pieejama portālos:

lv100.lv

kultura.riga.lv 

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.