Latvijas Nacionālais teātris sezonu atsāks ar mirdzošu fasādi un ērtu vidi

15. Augusts, 2017

Jau pavisam drīz Latvijas Nacionālais teātris būs gatavs skatītājiem un aktieriem uzmirdzēt jaunā spozmē. Vairākus mēnešus veiktie fasādes krāsojuma atjaunošanas, piebūves būvniecības un labiekārtošanas darbi tuvojas noslēgumam. Un jau 19.augustā teātris sāks sezonu ar pirmo izrādi atjaunotajā ēkā.


Patlaban paveikti 70% no plānotā darbu apjoma. Pabeigti visi galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, vēl notiks nesošo konstrukciju pastiprināšanas darbi otrajā un trešajā stāvā. Tāpat pabeigta jumta seguma ieklāšana.

Vēl tiks uzstādīts jumta virsgaismas logs un jumta izejas lūka, kā arī veikta betona pakāpienu uzstādīšana. Patlaban notiek arī lifta montāžas darbi, fasādes siltināšana, krāsojuma atjaunošana un teju pabeigta gaismekļu uzstādīšana. Sagaidot Latvijas simtgadi ēkai no jauna tika izbūvēts fasādes dekoratīvais apgaismojums. Kopumā uz ēkas fasādes ir uzstādīti 220 gaismekļi, un plānots to skaitu vēl palielināt.

Foto: Riga.lv

Teātra ēkas fasāde iepriekš atjaunota 2004.gadā, tomēr ņemot vērā ēkās tuvumu Valdemāra ielai, kurai ir ļoti augsta satiksmes intensitāte, tas ietekmēja gan tās nolietošanos, gan atjaunošanas darbu gaitu - gan radot vibrācijas, gan papildu putekļus.

Jaunā piebūve un ēkas uzlabošana vides pieejamības nodrošināšanai bija nepieciešama, lai skatītājiem būtu ieeja teātra Jaunajā zālē, kā arī, lai nodrošinātu skatītāju evakuāciju no Jaunās zāles un tās palīgtelpām. Jaunā apjoma fasāde projektēta analogi esošajām teātra piebūves fasādēm, izmantojot analogus apdares materiālus un krāsu toņus.

Foto: Riga.lv

Jaunajai piebūvei ir trīs stāvi. Pirmajā stāvā atradīsies ieeja, vestibils, lifts cilvēkiem ar īpašam vajadzībām, garderobe, kāpņu telpa un vēdināšanas kamera. Otrajā stāvā - halle, kafejnīca, tualete cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un kāpņu telpa, bet trešajā stāvā - halle, tualetes, divas skatītāju zāles palīgtelpas un kāpņu telpa ar ieeju skatītāju zālē. Kafejnīca būs īpašs prieks aktieriem un viesiem, jo stiklotā fasāde pavērs skatu uz koku aleju un kanālu, kas saulainās dienās ielaidīs telpā maksimāli daudz gaismas. Tāpat, ņemot vērā, ka lielākā daļa aktieru pārvietojas ar velosipēdiem, tiks paredzēta speciāli novietne šiem braucamrīkiem.

Foto: Riga.lv

Tāpat ir paredzēts arī atjaunot esošo piebraucamā ceļa asfaltbetona segumu no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz jaunajai piebūvei. Pie tās arī tiks veidota ieeja teātrī ar krāsainu betona bruģakmens segumu. Paredzēts ir arī atjaunot gājēju ietvi gar kanālmalu no Valdemāra ielas līdz teātra ēkai, saglabājot esošo koku aleju. Tāpat tur plānots izvietot soliņus, vēl tiks domāts par to dizaina risinājumu, lai pielāgotu simtgades svinību tematikai.

Latvijas Nacionālā teātra ēkas fasādes atjaunošanu pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta veica uzņēmums “Velve”.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv