Latvijas iedzīvotāji par dalību radošajā projektā "Goda vārti"

12. Jūnijs, 2018

Saulgrieži un daba, valoda, brīvība - tās ir vērtības, kuras atspoguļo radošais projekts "Goda vārti". Par šīm vērtībām simboliskā nozīmē varētu iedegties ikviens Latvijas iedzīvotājs: par to, kāpēc pievienojušies šim projektam, pastāsta četri tā dalībnieki.


Televīzijas žurnāliste Aiga Skrīvere:

"Latvijas daba ir viena no mūsu valsts un arī manām vērtībām, tāpēc svarīgi to saglabāt ne tikai šodien, bet arī nākamajām paaudzēm. Katrs no mums ļoti dažādos veidos var kļūt par Latvijas dabas sargu. Šis ir viens no veidiem, kā es vēlos ikvienu aicināt pievienoties un sargāt mūsu dabu!”

Vides pētnieks Jānis Brizga:

„Daba ir vērtība pati par sevi. Daba bez mums iztiks, bet mēs bez dabas neizdzīvosim. Cilvēki ir atbildīgi par vides degradāciju, un mums ir jādara viss, lai to novērstu”

Lielveikala pārdevēja Līga Brežinska:

„Saulgrieži ir tradīcijām bagāti svētki. Tas ir laiks, kad apstājamies un ieklausāmies sevī un dabā, sajūtam vienotību ar dabu un līdzcilvēkiem. Pastāvēt par šo vērtību man nozīmē pastāvēt par latviešu tradīcijām, visu latvisko, kā arī lepoties ar to. Ir svarīgi turpināt mūsu senču iesāktās tradīcijas, iespējams, es varu iedvesmot citus jauniešus iekļaut latviešu tradīcijas viņu ikdienā”

Ostas loģistikas vadītājs Jānis Kauliņš:

“Mans latviskais vārds, audzināšana un dalība dažādos latviešu tautas deju kolektīvos ir tas, kas mudina izmantot iespēju runāt par vērtībām, kurām es ticu, un kas veido mani kā cilvēku. Jebkura no mūsu tradīcijām ir svarīga, un tās visas ir jāsaudzē. Man kā Jānim vasaras Saulgrieži ir ļoti īpaši svētki. Tas ir viens no gada svarīgākajiem notikumiem”, sargājot saulgriežu vērtību"

Lai paustu savu vēlmi iesaistīties Latvijas vērtību sargāšanā, aicinām apmeklēt īpaši šim projektam izveidotu mājaslapu www.godavarti.lv. Tajā norādot savu kontaktinformāciju, projekta koordinatori sazināsies ar iesniedzēju, lai uzņemtu video, kas kopā ar mākslinieka veidotu dizainu būs redzams „Goda vārtos”.

Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.