Latvijai - 101! Svētku pasākumu programma Rīgā 16., 17. un 18. novembrī

12. Novembris

Svētku pasākumi Rīgā 16., 17. un 18. novembrī.


16. novembrī

16:00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”

Režisores Ilonas Brūveres radošais vakars

Filmas “Ievainotais jātnieks” kinoseanss

Rīko Rīgas kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”

17. novembrī

12:00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”

Jāņa Lūsēna bērnu dziesmu koncertuzvedums “Kur ko likt?”

Piedalās RKTMC “Mazā ģilde” bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri” (mākslinieciskā vadītāja Inita Malnača), komponists Jānis Lūsēns (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Sliede (ģitāra), Toms Kursītis (bass), Mārtiņš Kokars (sitaminstrumenti)

Ielūgumi no 8. novembra darbdienās laikā no 10:00 līdz 18:00 koncerta norises vietā

18. novembrī

9:00–10:00 Rīgas Domā

Ekumeniskais dievkalpojums

10:00–18:00 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā

 Izstāde "Latvijas gadsimts" Plkst. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, muzeja 2. stāvā ekskursija-vēsturiski teatralizēts stāsts “Latviju dibināsim rīt”.

10:30 pie Brīvības pieminekļa

Ziedu nolikšanas ceremonija

12:00 Rīgas Stradiņa universitātes aula

Koncerts "Dziesma, ar ko tu sācies?"

Grupa “Menuets”

Ieeja bez maksas

13:30 11. novembra krastmalā

Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārā parāde

14:00 un 18:00 Ķīpsalas hallē

Raxtu Raxti “Latvijas svētku lielkoncerts”

Apvienība Raxtu Raxti, Madara Broliša, Liene Brence un Līva Čingule, Ilze Grunte, Andrejs Grimms, Ivars Hermanis, Latvīte Cirse, Kristīne Ādmine, Aiga Sprindža, Māris Muktupāvels, Ieva Nīmane, Māra Āboliņa, Adriana Marta Gotlube, Ēriks Zeps, Mikus Čavarts un Gatis Valters

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs

14:00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē

Koncerts “Par katru stundu”

Piedalās Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris, jauktais koris, pedagogi, studenti. Diriģenti Pēteris Plūme, Jānis Baltiņš un Uldis Kokars

Programmā šāgada jubilāru Jāņa Kalniņa, Pētera Barisona, Alfrēda Kalniņa, Tālivalža Ķeniņa, Emiļa Melngaiļa, Ādolfa Skultes, Jāņa Zālīša, Riharda Dubras, Jāņa Lūsēna simfoniskie un klavierdarbi, kora un solo dziesmas

Ieeja bez maksas

14:00 Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” gleznu galerijā

Koncerts “Sapņu zeme”

Piedalās Evita Zālīte-Grosa (soprāns), Juris Vizbulis (tenors), Santa Jākobsone (pianiste)

Ielūgumi kultūras un atpūtas centrā “Imanta” no 4. novembra

16:00 VEF kultūras pilī 

Koncerts “Vēstījums nākamām paaudzēm”

Latvijas valsts simtgadei veltīta festivāla “Trīs zvaigznes” ietvaros orķestris “Rīga”, diriģents Valdis Butāns. Solists Āris Ozols (ģitāra)

Bezmaksas ielūgumi Kronvalda bulvārī 8 no 11. novembra, laikā no 12:00 līdz 14:00

16:00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”

Koncerts “Gadalaiki. Rudens”

Piedalās RKTMC “Mazā ģilde” jauniešu koris “Balsis” (mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis), Valts Pūce (klavieres), stīgu kvartets: Aleksejs Bahirs (vijole), Raimonds Melderis (vijole), Arigo Štrāls (alts), Ainārs Paukšēns (čells)

Ielūgumi no 8. novembra darbdienās no 10:00 līdz 18:00 koncerta norises vietā

17:00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

Koncerts “Simtreiz saule rietēs”

A Cappella grupa Latvian Voices: Laura Jēkabsone, Zane Stafecka, Beāte Locika, Laura Leontjeva, Elīna Ose, Una Stade

Ielūgumi no 8. novembra kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centrā

17:00 Latvijas Kara muzejā

Folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” koncerts

18:00 Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems”

Koncerts “Starp notīm Latvija”

Grupa “Bur mani”: Elza Rozentāle (balss), Toms Poišs (kontrabass), Kaspars Kurdeko (perkusijas), Kaspars Vizulis (ģitāra)

Ieeja bez maksas

18:30 Rīgas Kongresu namā

Koncerts “Brīvības laikmeta zīmes”

Apvienotais Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes orķestris (diriģenti kapteinis Andis Karelis un kapteiņleitnants Guntis Kumačevs), Zemessardzes koris “Stars” (diriģents vecākais zemessargs Ārijs Šķepasts), solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa, Jānis Apeinis, Luīze Krasta un Juris Jope, aktieri Madara Botmane, Madara Bore un Raimonds Celms

Režisore Diāna Kaijaka, scenogrāfs Uģis Bērziņš, tērpi One Wolf

Ielūgumi no 8. novembra 10:00 Rīgas Kongresu nama vestibilā

19:30 Brīvības laukumā

Svinīgs pasākums

20:00 Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzruna

21:00 11. novembra krastmalā

Dziedāsim kopā Latvijas valsts himnu “Dievs, svētī Latviju!”, svētku uguņošana.

Līdz 22:00 11. novembra krastmalā skan Latvijā populārāko dziesmu izlase

  • 21:10 DJ Aivis (Latvijas Radio 2)
  • 21:20 Rudols Švēde (Radio TEV)
  • 21:30 Dambis (Radio Naba)
  • 21:40 Baiba Sipeniece (Star FM)
  • 21:50 Valdis Melderis (Radio Skonto)
  • 22:00 fona mūzika