Latviešu režisors uzņēmis filmu par supervaroni invalīdu ratiņos

3. Oktobris, 2017

Rīgā startējis “Manhattan Short” – pasaulē lielākais īsmetrāžas filmu festivāls, kas ir īpašs ar to, ka katrs skatītājs seansa beigās saņem anketu, lai nobalsotu par pēc viņa domām labāko filmu un labākajiem aktieriem. Latviju šajā festivālā pārstāv režisora Pāvela Gumennikova filma “Sarauj, Just!” – stāsts par Supermenu invalīdu ratiņos.


Finālam izvēlētas filmas, kuras iesnieguši 1615 pretendenti no visas pasaules. Intervijā ar portālu riga.lv Pāvels pastāstīja, kā radusies šī īsmetrāžas filma, kur viņš smeļas iedvesmu un kāpēc režisoram ir svarīga atzinība.

 “Īsmetrāžas filma “Sarauj, Just!” tika izveidota neplānoti. Latvijas Invalīdu sēdvolejbola asociācija uzaicināja mani izveidot prezentāciju par šo sporta veidu. Ar mērķi piesaistīt jauniešus ar kustību traucējumiem pievienoties kolektīvam. Komanda noveco un maz jauniešu, kuri pārvietojas invalīdu ratiņos, zina par to, ka ir iespējams spēlēt viņiem pielāgotu volejbolu. Kad es ierados uz tikšanos, iepazinos ar īstu supervaroni – Aleksandru,” stāsta Pāvels.

Stāsts, kas Pāvelu satrieca, kļuva par filmas pamatu – vīrietis invalīdu ratiņos dzenas pakaļ zaglim, kas nozadzis meitenes somiņu.

“Protams, šo stāstu mēs padarījām nedaudz spilgtāku, pievienojām dažādas detaļas, lai stāsts būtu pilnīgāks. Filma ieguva lielu atsaucību – tā piedalījās 20 festivālos, deviņos no tiem uzvarēja. Pašlaik tā ir iekļauta starp simt labākajām, kas turpina cīņu par prestižo Oskaru,” stāsta Pāvels.

Tieši no šādiem reāliem dzīves stāstiem Pāvels smeļas iedvesmu. “Man profesija “režisors” nozīmē spēju interpretēt un skatītājam interesanti pasniegt stāstus, kuri katru dienu notiek reālajā dzīvē. Ja visu nedaudz izrotā, īpaši akcentē, tad lente var padoties ļoti interesanta. Mana mūza ir mans darbs un dzīve uz šīs planētas,” stāsta Pāvels.

Pēc režisora vārdiem, daudziem latviešu režisoriem ir problēma – viņi kaut ko filmē, bet filmas nekur nesūta, nekur nerāda.

Foto: P.Gumeņņikova arhīvs

 “Man atzinība ir ļoti svarīga. Interese skatītāju acīs. Iespēja ar ekrāna palīdzību pateikt kaut ko svarīgu, pievērst uzmanību kaut kādām banālām, bet svarīgām lietām, kurām ikdienas kņadā nepievēršam uzmanību,” stāsta Pāvels

Festivāls vienlaicīgi norisinās vairāk nekā simt pilsētās visā pasaulē. Sīkāku informāciju par seansiem un biļešu cenām meklējiet šeit