"Lattelecom" Rīgas maratons pārspējis rekordus!
Gan pēc dalībnieku skaita, gan skrējienu rezultātiem.

21. Maijs, 2018

Ikgadējā "Lattelecom" Rīgas maratonā svētdien uzvaru vīriešu konkurencē ar jaunu sacensību rekordu guva Cedats Ajana no Etiopijas. Ajana finišu sasniedza pēc divām stundām un 11 minūtēm, kas ir jauns sacensību rekords, kamēr par 13 sekundēm atpalika Silass To no Kenijas.


Abi sportisti lielāko distances daļu skrēja kopā, bet beidzamajos kilometros Ajana veica atrāvienu un izcīnīja uzvaru. Viņš arī uzstādīja jaunu sacensību rekordu - iepriekšējais piederēja kenijietim Dominikam Kimvetišam Kangoram (divas stundas, 11 minūtes un 45 sekundes), to uzstādot pirms diviem gadiem.

Savukārt trešo vietu vīriešu konkurencē izcīnīja vēls viens Kenijas skrējējs Džozefs Kjengo Munivoki, kurš "Lattelecom" Rīgas maratonā uzvarēja pērn.

Labākais no Latvijas skrējējiem svētdienas sacensībās bija Valērijs Žolnerovičs, kurš ieguvis septīto vietu (divas stundas, 17 minūtes un piecas sekundes), kamēr devītais bija Jānis Girgensons, bet desmitais - Kristaps Bērziņš.

Sieviešu konkurencē uzvaru maratona distancē guva par favorīti uzskatītā kenijiete Džordžīna Džepkirui Rono, finišēdama pēc divām stundām, 28 minūtēm un 21 sekundes, par vairāk nekā četrām minūtēm apsteidzot etiopieti Tigistu Ajanu. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr kāpa Kenijas skrējēja Pauliņa Kahenja.

Tikmēr labākā no Latvijas bija Karīna Helmane-Soročenkova (divas stundas, 55 minūtes un 13 sekundes), ierindodamās desmitajā vietā.

Savukārt pusmaratona distancē vīriešiem uzvaru guva Oleksandrs Matvijčuks, finišēdams pēc vienas stundas, piecām minūtēm un 14 sekundēm un par 58 sekundēm apsteidzot Jāni Višķeru.

Trešais tikmēr bija Dmitrijs Serjogins.

Dāmām uzvaru guva lietuviete Milda Vilčinskaite (viena stunda, 14 minūtes un 38 sekundes), viņai par pusotru minūti apsteidzot Oleksandru Šafari no Ukrainas. Trešā savukārt bija Ilona Marhele (viena stunda, 16 minūtes un 26 sekundes), kamēr ar ceturto vietu sacensību apritē atgriezās Jeļena Prokopčuka.

Maratons Rīgā norit kopš 1991. gada.
42,195 kilometru distanci svētdien noskrējuši vairāk nekā 2000 dalībnieku, pusmaratona distanci - aptuveni 7000 cilvēku.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv