Lattelecom Rīgas maratons: kas par to jāzina?

16. Maijs, 2018

19. un 20. maijā norisināsies Lattelecom Rīgas maratons. Riga.lv redakcijai iedzīvotāji ir iesūtījuši dažādus jautājumus, uz dažiem no tiem mēs cenšamies sniegt atbildes.

 


Kas sagaida dalībniekus?

Dalībniekus priecēs dažādi jaunumi trasēs - pusmaratonisti un maratonisti Daugavu pirmoreiz šķērsos pa trim dažādiem tiltiem, bet „Rimi Bērnu dienas” 4,2 km garais „Ģimeņu skrējiens” šķērsos Vanšu tiltu.

Trīs tiltu iekļaušanās pusmaratona un maratona distancēs būs īpašais simtgades maratona jaunums.

Skrējēji pirmoreiz Daugavu šķērsos pa trim tiltiem – vispirms jau pa ierasto Vanšu tiltu, bet nedaudz vēlāk pa Akmens un Salu tiltiem.

Jaunajā trasē iekļauts arī AB dambis, nodrošinot lielisku Vecrīgas panorāmas skatu, kā arī skrējiens gar Daugavu Mūkusalas ielā, būtiski noīsinot līdzšinējo Krasta ielas posmu trasē. Lai minimizētu satiksmes ierobežojumus, maratona trase svētdienas rītā Akmens un Salu tiltus šķērsos tikai vienā virzienā, otru pusi atvēlot satiksmei.

„Lattelecom Rīgas maratons” Latvijas simtgades svētkus aicinās izskriet 19. un 20. maijā

Jauna trase būs arī 4,2 km garajam „Ģimeņu skrējienam”, un „Rimi Bērnu dienas” tradicionāli ievadīs „Lattelecom Rīgas maratonu” 19. maija rītā. „Ģimeņu skrējiena” 4,2 km garā trase apzināti izraudzīts kā simbolisks 10 % nogrieznis no lielā maratona jeb 42195m trases, un tā pirmoreiz šķērsos Vanšu tiltu. Sestdienas rītā „Ģimeņu skrējiena” dalībnieki dosies turp un atpakaļ pāri Vanšu tiltam, 11. novembra krastmalā atgriežoties gar Brīvības pieminekli un cauri Vecrīgai.

Kā piereģistrēties?

Reģistrēties visām distancēm, t.sk. „Rimi Bērnu dienas” distancēm un „Ģimeņu skrējienam”, iespējams „Lattelecom Rīgas maratona” mājaslapā - www.lattelecomrigasmaratons.lv. Reģistrācija turpināsies līdz pat pasākumam, bet, tuvojoties maratonam, dalības maksa pakāpeniski paaugstināsies.

Kā izskatās oficiālā forma? Kā izskatās medaļa?

Visu simtgades maratona distanču (no 42 km distances līdz „Rimi Bērnu dienai”) finišētāji saņems īpašu organizatoru sarūpētu medaļu, kuras dizainā iekļauti pirmskara piecu latu monētas – tautu meitas Mildas ar vainadziņu un vārpām (oriģināldarba autors - Rihards Zariņš (1869-1939)) – motīvi. Jaunā medaļa ir maratona veltījums Latvijas simtgadei, un tā dalībniekiem kalpos kā simbolisks apliecinājums tam, ka simtgades svētki tik tiešām ir izskrieti.

Foto:

„Lattelecom Rīgas maratona” oficiālo kreklu šogad rotās Gustava Kluča (1895–1938), Latvijas visu laiku slavenākā mākslinieka, zīmējums „Daugavas sargs”, kurā attēlots Lāčplēsis. Ņemot vērā, ka 2018. gada maratona un pusmaratona trases Daugavu pirmoreiz šķērsos pa trim galvenajiem Rīgas tiltiem, Gustava Kluča tēlam Lāčplēsim simboliski tik tiešām būs iespēja sargāt Daugavu. G. Kluča darbs speciāli simtgades maratona kreklam iegādāts izsolē Rīgā 2017. gada 18. novembrī.

Foto:

Kā sagatavoties maratonam?

Maratonam nepieciešams gatavoties. Kā to darīt pareizi, sīkāk lasiet materiālā, kas pieejams šajā saitē.

Ar ko šis maratons ir īpašs?

Lattelecom Rīgas maratons”, kuru atbalsta Rīgas pašvaldība, šogad noritēs Latvijas simtgades zīmē, aicinot Rīgu izskriet ar valsts simtgadei veltītu vadmotīvu - „Izskrien svētkus!”