Laika ziņas: vai Rīgai vētra "Ofēlija" ir bīstama?

16. Oktobris, 2017

Eiropai tuvojas vētra "Ofēlija". Īrijā jau izsludināts "sarkanais brīdinājums": vēja brāzmas var sasniegt ātrumu 80-130 km/h. Vai šī dabas stihija apdraud arī Latviju?

 


Kā apliecina sinoptiķi, šīs nedēļas sākumā Skandināviju šķērsos vairāki cikloni, starp kuriem būs arī tropiskā vētra "Ofēlija", kas ietekmēs arī Latvijas laika apstākļus.

"Ofēlija" aptvers Īriju un Lielbritāniju 16. un 17. oktobrī. Vietējie sinoptiķi paredz plūdus un postījumus. Latvijā būs vērojamas tikai tropiskās vētras atbalsis. 

Tāpēc "Ofēlija" Rīgai nebūs bīstama.
Starp citu, "Ofēlija" ir viena no lielākajām vētrām, kas veidojusies Atlantijas okeānā, kopš 1939. gada, kurai ir izdevies sasniegt ziemeļu reģionus. Sinoptiķi paredz, ka vēja ātrums sasniegs aptuveni 80 kilometrus stundā, brāzmās vēja ātrums būs līdz pat 130 kilometriem stundā.
Šodien, pirmdien, gaiss iesils līdz pat +18 grādiem. Nedēļas vidū vējš pierims, būs galvenokārt mākoņains laiiks. Latviju sasniegs augstākas gaisa mases, tāpēc gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4...+9 grādiem, dienā - no +8 līdz +13 grādiem.

Nedēļas beigās dienvidu vējš nomainīs ziemeļu, kļūs aukstāks. Visticamāk gaidāmi ilglaicīgi nokrišņi lietus veidā.