Laika ziņas: rekordliels karstums sestdien un auksta, lietaina svētdiena

10. Augusts, 2017

Karsta vasara Rīgā ieradusies pēkšņi un nedaudz novēloti, spriežot pēc tuvāko pāris dienu laika prognozēm. Latvijas teritoriju šķērsos atmosfēras fronte, kas atnesīs mainīgus laika apstākļus – mākoņainu laiku, īslaicīgu lietu un ilgi gaidīto karstumu.


Naktī uz piektdienu (11. augustu) Rīgā būs daļēji mākoņains laiks, nokrišņi nav gaidāmi. Minimālā gaisa temperatūra būs +17 grādi. Dienā gaiss iesils līdz +27 grādiem, bet piekrastē līdz +23 grādiem. Gaidāms rietumu vējš ar 1-3 metriem sekundē.

Naktī uz sestdienu (12. augustu) arī gaidāms mainīgs mākoņu daudzums bez nokrišņiem. Gaisa temperatūra naktī būs +19 grādi. Dienā gaidāms dienvidrietumu vējš ar ātrumu 1-3 metri sekundē, un tas pie mums atnesīs karstumu. Un ir pamats domāt, ka šī būs siltākā vasaras diena. Gaisa temperatūra iesils līdz +33 grādiem. Taču jau vakarā gaidāmas stipras lietusgāzes un gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies.

Naktī uz svētdienu (13. augustu) būs sauss laiks, gaiss iesils līdz +19 grādiem. Taču dienā galvenokārt gaidāms mākoņains laiks, īslaicīgs lietus. Karstums atkāpsies. Maksimālā gaisa temperatūra būs ne vairāk kā +21 grāds.

Sinoptiķi prognozē ultravioleto staru radiācijas līmeņa paaugstināšanos. UV staru indekss piektdien būs 5,1-5,5, kas atbilst vidējam rādītājam.

Taču tas nozīmē, ka aizsardzība no saules stariem tomēr ir nepieciešama: vēlams dienas vidū neatrasties tiešos saules staros, jāpiesedz atklātās ķermeņa daļas, jāvelk galvassega, jādzer daudz šķidrumu un jāizmanto sauļošanās krēms.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm