Labās rokās: 8 Rīgas patversmes suņi, kas sapņo atrast draugu

14. Jūnijs, 2016

Pavisam tuvu mums, Ulubeles patversmē, dzīvo vairāk nekā 400 vientuļu suņu un kaķu. Viņi visi nonākuši patversmē dažādu iemeslu dēļ, taču viņus vieno kas kopīgs – ikviens no viņiem gaida, kad pēc viņiem ieradīsies saimnieks. Portāls RĪGA.LV devās uz dzīvnieku patversmi Ulubele, lai iepazītos ar tās pūkainajiem iedzīvotājiem un palīdzētu viņiem atrast jaunas mājas.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Dzimums: V
Vecums: aptuveni 3 mēneši
Vārds: nav
Vēsture: Nezināms kucēns, kas atrasts uz Daugavpils ielas un nogādāts patversmē.
Raksturs: ļoti aktīvs un draudzīgs puika, patīk spēlēties ar ēdamām rotaļlietām un sapņo saņemt savu pirmo īsto suņa vārdu.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Dzimums: S
Vecums: 9-gadīga dāma pilnā spēka plaukumā
Vārds: Rudīte
Vēsture: Atrasta uz Ropažu ielas. Rudītei ļoti trūkst cilvēka mīlestības un siltuma: viņa ir pilnīgi akla. Bet tas taču nenozīmē, ka viņas nākotnei jābūt vientuļai?
Raksturs: Rudīte problēmas pavisam noteikti nemeklēs, taču prot arī pastāvēt pati par sevi. Labi sadzīvo ar citiem suņiem un, ja provokāciju no otras puses nav, tad zobus nerāda.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Dzimums: S
Vecums: 3 gadi
Vārds: Kamilla
Vēsture: Atrasta Rumbulā un atvesta uz patversmi.
Raksturs: Ļoti patstāvīga. Viņai nekas nav pretī, ja viņu paglauda vai aprūpē, taču pati ar šādu mērķi klāt nenāk.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Dzimums: S
Vecums: aptuveni 8 gadi
Vārds: Bella
Vēsture: Bella nonākusi patversmē pēc tam, kad zaudējusi savu mīļo saimnieci.
Raksturs: Ļoti draudzīga pret cilvēkiem. Pret citiem suņiem arī, taču sevi apcelt viņa neļaus.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Dzimums: V
Vecums: Aptuveni 6 gadi
Vārds: Papiņš
Vēsture: Papiņš patversmē ir jau no 2012. gada. Suns šādu vārdu saņēmis pateicoties savām rakstura īpašībām - viņš ir izaudzinājis jau ne vienu vien patversmes kucēnu paaudzi.
Raksturs: Ļoti draudzīgs un jauks, nekas nav pret rotaļāšanos. Noteikti būtu laimīgs ģimenē ar bērniem. Pats bīstamākais, ko Papiņš kādam var nodarīt: izrādīt jūtas, nolaizot cilvēku no galvas līdz kājām.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Dzimums: S
Vecums: 3 gadi
Vārds: Kora
Raksturs: Kora ir ļoti kautrīga, pakāpeniski mācās pierast pie cilvēkiem, jo agrāk gandīz vispār nav kontaktējusies ar cilvēkiem. Gandrīz iemācījusies staigāt pie pavadas, taču apmācīšana noteikti būtu jāturpina. Kora var kļūt par patiesu un uzticīgu draugu kādam, kas ir gatavs veltīt viņai savu laiku.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Dzimums: V un S
Vecums: apmēram 3 gadi katram
Vārdi: Sise un Lācis
Vēsture: Sise ir akla, taču pielāgojusies, nezinātājs to nekad nepateiktu. Sise un Lācis ir labākie draugi, Lācis ļoti rūpējas par draudzeni un vienmēr aizsargā viņu no citiem suņiem.
Raksturs: Abi suņi ir ļoti ir ļoti sirsnīgi, tiem patīk kāpt klēpī, tikt glāstītiem. Šo pāri patversme jaunajiem saimniekiem atdod tikai kopā: labākos draugus šķirt nedrīkst. Šis ir tas gadījums, kad var iegūt divus uzticīgus draugus uzreiz.


Foto: Dzīvnieku patversme Ulubele

Ko darīt, ja vēlos paņemt suni no patversmes?

Paņemt dzīvnieku no patversmes ir ļoti svarīgs un atbildīgs solis, kas prasa lielu gatavošanos, kā arī tā ir iespēja dzīvniekam dot savas mājas un ģimeni. Ar ko gan sākt?

 1. Sākumā jānovērtē savas spējas, jāpārdomā plusi un mīnusi, jāieplāno dzīve nākotnē, jo dzīvnieks būs jūsu draugs ilgus gadus!

 2. Iepazīstieties ar labturības prasībām mājdzīvnieku turēšanai

 3. Sagatavojiet māju un sarūpējiet visu nepieciešamo dzīvniekam – traukus, barību, guļvietu, pavadu, u.t.t.

 4. Iepazīties ar dzīvniekiem, kas mitinās patversmē, var šeit, vai arī ierodoties uz patversmi. Bieži vien īpašu saikni ar nākotnes draugu sajūt tieši satiekoties.

 5. Ir ļoti svarīgi, lai jūsu un dzīvnieka raksturu īpašības būtu saderīgas. Cik daudz vietas jūs varat piedāvāt dzīvniekam? Kāds ir jūsu dzīvesveids? Vai jūsu ģimenē ir bērni, citi dzīvnieki?

 6. Kad dzīvnieks ir izvēlēts, atliek vien pēdējais solis – dokumentu sagatavošana. Adopcijas anketu aizpildīšana notiek uz vietas, patversmē. Tāpēc pārliecinieties, ka jūsu transportlīdzeklis ir piemērots drošai dzīvnieka pārvadāšanai.

Man nav iespējas paņemt suni, taču ir vēlme palīdzēt.

Patversme, kurā dzīvo vairāk nekā 400 suņu un kaķu, ar prieku pieņems jebkuru palīdzību!

Darīt labu var dažādos veidos:

Ierasties ciemos uz patversmi, paspēlēties vai iziet pastaigā ar suni, līdzi ņemot dāvanas. Patversme būs priecīga, ja atnesīsi sekojošas lietas:

 • Ēdienu: konservus suņiem un kaķiem – Rinti vai Carno, kvalitatīvu sauso barību jauniem un padzīvojušiem dzīvniekiem, žāvētus gardumus.
 • Jaunas vai lietotas kakla siksnas suņiem
 • Metāla bļodas ar platu pamatni
 • Malku vai briketes patversmes apkurei
 • Segas, gultas pārklājus un dvieļus guļvietām
 • Sausus salmus dzīvniekiem, kas dzīvo ārā
 • Jebkādas rotaļlietas dzīvniekiem
 • Makulatūru: avīzes, kartonu, žurnālus un bukletus. Katra makulatūras tonna patversmei garantē 42 eiro.

Vairāk par patversmei nepieciešamajām lietām var, zvanot pa tālruni 20203333 vai rakstot uz e-pastu ulubele@ulubele.org

Palīdzība nozaudētiem dzīvniekiem, sludinājumu izvietošana.

Internets ir mūsdienīgs veids, kā ātri izplatīt informāciju, taču ne visi steidz meklēt pazudušo dzīvnieku tīklā. Piemēram, padzīvojuši saimnieki, kas meklē savus mājdzīvniekus, bieži vien ta arī neierauga publikāciju par atrastu dzīvnieku sociālajos tīklos. Pievienoties brīvprātīgo programmai var šeit.

Finansiālais atbalsts

Pēc dzīvnieka 15 dienu uzturēšanās patversmē, uzturēšana iespējama tikai ar ziedojumu palīdzību. Lai uzturētu vienu dzīvnieku, dienā vidēji nepieciešami 2 eiro, lai segtu barošanas un aprūpes izmaksas.

Biedrības ‘’Dzīvnieku pansija Ulubele’’ rekvizīti:

PVN Reģ.Nr. LV 40008095993 AS Swedbank, Swift: HABA LV 22
Konts: LVL: LV38HABA0551011767179

Tāpat iespējams zvanīt uz numuru 90006083 (1 zvans – 1,42 eiro)

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm