Labākie Rīgas mediķi pretendē uz prestižu apbalvojumu

13. Marts, 2019

14.martā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" norisināsies nozīmīgākais gada notikums medicīnas nozarē - "Gada balvas medicīnā 2018" pasniegšanas ceremonija. Šī balva ir paldies medicīnas speciālistiem par ieguldīto darbu, un to ik gadu pasniedz Latvijas Ārstu biedrība. Par mūža ieguldījumu medicīnā šogad balvu saņems psihiatrs Mintauts Caune un ķirurgs Anatolijs Ņikiķins.Starp laureātiem ir daudz Rīgas 1. slimnīcas un Rīgas veselības centra ārstu.


Jau tradicionāli reizi gadā Latvijas Ārstu biedrība aicina ikvienu piedalīties balsojumā par labākajiem mediķiem. Gada balva medicīnā tiks pasniegta jau devīto reizi, un balvu pasniegšanas svinīgā ceremonija ir kļuvusi par ilgi gaidītu notikumu gan pacientu, gan mediķu dzīvē. Gada balva medicīnā 2018 ir iespēja pateikt paldies mūsu profesionālajiem un nesavtīgajiem mediķiem, nobalsot par viņiem, tā sniedzot emocionālu atbalstu par viņu darbu. Šobrīd medicīnas nozarē situācija ir ļoti grūta, daudzās ārstniecības iestādēs trūkst personāla, gan ārsti, gan māsas, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki strādā uz izdegšanas robežas, un viņiem ir ļoti nepieciešams sabiedrības uzmundrinājums un atbalsts.

Balsošana par labākajiem mediķiem šogad norisinājās no 14. janvāra līdz 28. februārim. Šajā reizē paplašināts balvu saņēmēju klāstu, papildinot to ar nominācijām Gada ģimenes ārsts un Gada ārsts speciālists, tā sniedzot iespēju atsevišķi balsot par tiem ārstiem, kuri strādā dažādās specialitātēs poliklīnikās un slimnīcās. Ikviens varēja nobalsot par, viņaprāt, labāko veselības aprūpes speciālistu arī nominācijās Gada zobārsts, Gada ārsta palīgs, Gada māsa, Gada vecmāte, Gada farmaceits un Gada funkcionālais speciālists, minot pamatojumu, kāpēc tieši šis speciālists būtu pelnījis saņemt apbalvojumu.

Šogad balsotāju aktivitāte bija īpaši augsta, kopumā tika saņemtas 12 400 balsis. Čaklākie balsotāji kā allaž ir latgalieši, tāpat neatpaliek rīdzinieki, jelgavnieki, jūrmalnieki un liepājnieki.

"Gada balva medicīnā" tiks pasniegta 15 nominācijās, no kurām astoņās apbalvojamos izvirza Latvijas iedzīvotāji. Nominācijā "Gada ģimenes ārsts" balsots par 725 ģimenes ārstiem, bet nominācijā "Gada ārsts speciālists" - par 568. Profesionalitāte, zināšanas, uzticība, pacietība un spēja komunicēt - tās ir īpašības, ko cilvēki visaugstāk vērtē mediķos. Kopumā sabiedrības balsojumā paldies teikts 2746 dažādiem medicīnas speciālistiem.

Tradicionāli Gada balva medicīnā tiks pasniegta arī nominācijās Gada cilvēks medicīnā, Gada notikums medicīnā, Gada slimnīca, Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā. Šajās nominācijās uzvarētājus nosaka Latvijas Ārstu biedrības ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā Gada docētājs par saviem pedagogiem balso RSU un LU medicīnas studenti. Šogad iecerēts pasniegt balvu arī par Gada debiju medicīnā, tā novērtējot jauno speciālistu devumu medicīnas nozarē.

Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija būs skatāma LNT 17. martā plkst. 15.50.