Kur un kā Rīgā iedomāties vēlēšanos?

25. Aprīlis, 2017

Katram cilvēkam ir savi sapņi. Tie var būt ļoti grandiozi, un, kā varētu šķist kādam citam, tie var būt arī pavisam vienkārši. Rīgas gids Mihails Griņevičs pastāstīja, kur Rīgā var iedomāties savu vēlēšanos.


Mihails nodarbojas arī ar numeroloģiju – pēc viņa vārdiem, vietai, kurā iedomāties vēlēšanos, var patiešām būt īpaša enerģija, tie nav tikai “stāstiņi” tūristiem.

Foto: Riga.lv

 “Kad ilgus gadus uz vienu un to pašu vietu nāk tūkstošiem cilvēku ar vienu un to pašu mērķi, šajā gadījumā – ar mērķi iedomāties vēlēšanos, tad konkrētā telpa iegūst īpašu enerģētiku. Veidojas īpašs informācijas lauks, kuru ir izveidojis liels cilvēku daudzums. Nosauksim to par “īpašo Visuma radiouztvērēju”,” stāsta Mihails. Pēc viņa vārdiem, ir svarīgi saprast, ka Visums visu uztver burtiski, tāpēc savas vēlmes ir jānoformulē īsi un konkrēti. Mihails  pastāstīja par trim īpašām vietām Vecrīgā, kurā iespējams iedomāties vēlēšanos.

Rolanda Skulptūra

Pirmās bruņinieka Rolanda statujas visā Eiropā izveidotas 13 gadsimtā – tās uzstādītas pilsētās, kuras veidoja Hanzas savienību. Rolanda statuja simbolizēja brīvo tirgu, neatkarību no pilsētas padomes, kurai piederēja augstākā tiesu vara un tirdzniecības tiesības, kā arī laicīgo orgānu prioritāti pār reliģiskajiem. Kas attiecas uz Rīgu, visvecākās saglabājušās liecības par bruņinieku Rolandu ir datētas ar 15. gadsimtu, kad Rīgas rāte 1474. gadā pasūtījusi jaunu statuju no koktēlnieka vārdā Jēkabs, lai aizvietotu veco. Par to liecina ieraksts pilsētas hronikā, kuru veikuši miertiesneša skrīveri.

Foto: Riga.lv

Pie koka Rolanda Rīgā un citās Hanzas savienības pilsētās cilvēki bieži nāca ar lūgumiem pēc palīdzības, svētās aizsardzības, ar lūgšanām par veselību, finansiālo labklājību un veiksmīgu tirdzniecību, kā arī ar cerību uz taisnīgu tiesu.

Precīza Rolanda statujas izcelsme un nozīme nav zināma, bet pastāv vairākas Rolanda tēla attīstības versijas Eiropas viduslaiku kultūrvidē. Lielākā daļa pētnieku uzskata, ka piemineklis ir uzcelts par godu leģendārajam bruņiniekam Rolandam, imperatora Kārļa Lielā brāļadēlam. Pēc Otrā pasaules kara statuja uz vairākām desmitgadēm pazudusi – tā no jauna uzstādīta 1999. gadā tajā pašā vieta. Turklāt XX gadsimta sākumā statuja atradusies Rīgas ģeometriskajā centrā, savukārt viņa zobena smaile kalpoja kā tiešs attāluma atskaites punkts.

Foto: Riga.lv

1864. gadā laukumā izveidota artēziskā aka. 1896. gadā par tuvējo māju īpašnieku ziedojumiem, viens no Rīgas populārākajiem un pieprasītākajiem skulptoriem  Augusts Folcs pēc arhitekta Vilhelma Neimana skices izgatavojis un uz akas uzstādīja jaunu bruņinieka Rolanda statuju. Šajā vietā var iedzert ūdens malku un iedomāties vēlēšanos.

Brēmenes muzikanti

Piemineklis uzstādīts Rīgā 1990. gadā un to ir veidojis Brēmenes tēlnieks Krista Baumgartele; tā ir dāvana Latvijas galvaspilsētai no sadarbības pilsētas Brēmenes.

Foto: Riga.lv

Ēzelis, suns, kaķis un gailis stāv viens otram uz muguras un dzied, plaši pavēruši mutes. Gandrīz tieši tāds pats piemineklis ir uzstādīts Brēmenē, Rīgas sadraudzības pilsētā. Iedomājoties vēlēšanos, esot jāpaberzē deguns. Un, jo augstāk uzstādīts dzīvnieks, līdz kura galvai jūs varat aizsniegties, jo ātrāk vēlēšanās piepildīsies.

Zelta bruņinieks

Foto: Riga.lv

19. gadsimta beigās Rīgā uzstādīts ūdens pumpis, kuru vietējie iedzīvotāji nolēma izdekorēt ar skulptūru, un šo darbu uzņēmās darīt  Augusts Folcs. Līdzekļus šai viduslaiku bruņinieka statujai kopīgi savāca apkārtējo māju iedzīvotāji, kas šim mērķim labprātīgi ziedoja līdzekļus. Bruņinieks ir nosaukts par “zelta” bruņinieku, kaut gan patiesībā skulptūra ir klāta ar bronzas krāsu, kas uzklāta virs zelta krāsas kārtas, bet statujai šis nosaukums “pielipa” un rīdzinieki pie tā pierada. Pirmā pasaules kara laikā to nolēma neevakuēt, jo tam nebija īpaši lielas vērtības. Skulptūra tika nosūtīta uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Zelta bruņinieks bija baltvācu valdīšanas simbols, tāpēc statujas liktenis tika izlemts 1931. gadā, kad valstī aktīvi cīnījās ar vācu simboliku. Bet 2002. gadā tika nolemts statuju uzstādīt no jauna. Kas attiecas uz vēlēšanu iedomāšanos, statujā ir iekļauta īpaša simbolika, kas, pēc Mihaila vārdiem, ir labvēlīga, lai vēlēšanās arī piepildītos.

Foto: Riga.lv

Kā pareizi iedomāties vēlēšanos?

“Neiesaku izmantot priedēkli “ne”. Jo, kad mēs kaut ko ļoti nevēlamies, mēs ļoti uz to koncentrējamies, sajūtam tieši to, sagatavojot sevi tam, ka tas piepildīsies.

Ir nepieciešams, lai vēlēšanās būtu ētiska un nesavtīga. Pirms iedomāties vēlēšanos, ir svarīgi saprast, ka ne vienmēr tas, ko cilvēks grib, ir tas, kas viņam ir nepieciešams. Un, lai jūsu vēlēšanās galu galā piepildītos, galvenais ir ticība un konkrēta rīcība, lai virzītos uz savu sapni,” stāsta Mihails. Pēc viņa vārdiem, ar savu rīcību cilvēks parāda Visumam, ka viņš ir gatavs ieguldīt savu devumu, lai sapnis piepildītos, tādējādi cilvēka enerģija veido rezonansi ar Visuma energiju, pat varētu teikt, ka tā ir sintēze, kas nodrošina efektīvāku iztēlotā sapņa īstenošanos. Veidojas harmoniska apmaiņa. Tad arī jūsu sapnis piepildīsies.