Kur Rīgas Centrāltirgū iegādāties visgardāko sieru?

22. Jūnijs, 2017

Turofīlija – tieši tā sauc cilvēka mīlestību pret sieru. Tāpēc, ja esat īsts turofils, ar pieredzi un augstām prasībām, jums jādodas uz Rīgas Centrāltirgu, kur patiešām var nonākt patiesā sieru paradīzē.


Nelielajā veikaliņā ir 60-70 Holandes sieru šķirņu.

Šeit ir atrodams ar rokām mīcīts siers ar valriekstiem pēc noslēpumainā Paskāla unikālās receptes. Paskāls ar šo recepti nav dalījies ne ar vienu, bet sieru gan ir iespējams iegādāties un nogaršot. Savukārt satriecošais caurumainais Maasdam siers ir viens no holandiešu sieru “zelta fonda” dārgumiem.  

Foto: Riga.lv

Ir iespējams atrast sierus gan no govs, gan kazas piena – pēc katra vēlmēm. Bet paiet garām fermeru sieram ar trifelēm ir neiespējami! Pikantais svaigais siers, kas izturēts vienu mēnesi – to dievina visi pastāvīgie klienti. Savukārt siers “Arina” no kazas piena ar koriandru un grieķu trigonellu ir pat bērnu iecienīts.

Cietie, klasiskie un sviestmaižu sieri tiek izpirkti visātrāk, nevis pateicoties to izcilībai, bet gan to cenai – 7,99 eur/kg. Il Gusto Puro (“tīra garša”), izturēts desmit mēnešus un gatavots pēc holandiešu – itāļu receptes. Pēc garšas tas līdzinās saldā krējuma parmezānam un tam ir silta piena aromāts – arī to pircēji ir ļoti iecienījuši. Ja jums paveiksies, varēsiet pagūt nogaršot šķirni, kas gatavota no “pirmā piena”. Tas ir, no piena, kas no govs izslaukts pēc pirmajām ganībām. Un tas nudien attaisno visas cerības – tā ir maiga, brīnišķīga garša, kuru pastāvīgie klienti gaida veselu gadu.

Foto: Riga.lv

Un cik skaisti ir krāsainie sieri! Sarkanais – ar saulē kaltētiem tomātiem un baziliku, zaļais – ar baziliku un ķiploku, un, protams, īsts parmezāns!

Foto: Riga.lv

Tvertnēs tiek glabāts balzamiko krēms, kas tiek izmantots salātiem, gaļai, medījumiem, marinādēm, un var pat kļūt par saldējuma piedevu. Arī to šeit ir iespējams iegādāties.

Foto: Riga.lv

Atsevišķos plauktos – džemi un piedevas gaļai, sieram, maizei vai sviestam. Piemēram, zaļā piedeva ar ķiploku un zaļumiem sviestam. Vai sinepes ar medu un sinepju sēklām un dillēm. Šeit var kaut ko piemeklēt ikvienai gaumei!

Šeit ir arī rīves, lai sieru šķēlēs varētu sagriezt pats – tas ir perfekcionista sapnis. Var iegādāties dažādu “formātu un kalibru” rīves, ierīces siera cepšanai, pannas un citus piederumus, lai varētu novērtēt ne tikai pašu sieru, bet arī radīt īstu svētku sajūtu.


Rīgas Centrāltirgus darba laikus iespējams uzzināt šeit 

Informācija pircējiem pieejama šeit

Bet šeit atrodama informācija pārdevējiem