Kur Rīgā tiks iedegtas galvenās eglītes?

13. Novembris

Otrdien, 14.novembrī, Rīgas domes vadība kopā ar SIA „Rīgas meži” pārstāvjiem dosies uz SIA „Rīgas meži” Tīreļu mežniecību, lai Rīgai izraudzītos krāšņākās Ziemassvētku egles.


Pasākuma laikā tiks izvēlētas trīs Ziemassvētku egles: viena no tām tiks novietota Doma laukumā, otra - 11. novembra krastmalā (pie Akmens tilta), bet trešā - Rātslaukumā. Plānots, ka svinīgā egles iedegšana Doma laukumā notiks 2. decembrī, savukārt Rātslaukumā – 6. decembrī.

Egles meklēšanas pasākuma dalībniekus ar muzikālo priekšnesumu priecēs bērnu ansamblis.

Šāds Ziemassvētku egļu izraudzīšanās pasākums Rīgai piederošajos mežos tradicionāli norisinās katru gadu, un uz to vienmēr tiek pieaicināti viesi. Šogad pasākumā piedalīsies bērnu vokālā studija „Tev un man” mākslinieciskās vadītājas Igetas Gaiķes vadībā.

Kopumā Rīgā dažādās vietās tiks uzstādītas vairāk nekā 20 egles, kā arī tiks izpušķotas pilsētā augošās egles. Kā katru gadu, egles tiks izvietotas pie Ziemeļblāzmas pils, Bērnu slimnīcas teritorijā, pie Leļļu teātra un citur. Tostarp šogad svētku kociņi atradīsies arī pie nule rekonstruētās VEF kultūras pils un jaunizveidotā Centra sporta kvartāla Barona ielā.

Izvēlēto Ziemassvētku egļu vietā iestādīja jaunas egles, kas augs. Kopumā šogad vien Rīgas mežos iestādīti vairāk nekā 1,3 miljoni koku stādu, no kuriem aptuveni 200 tūkstoši ir egļu stādi.

Atgādinām, ka pērn Ziemassvētku egle Rātslaukumā tika iedegta ar nebijušu vērienu, sasniedzot Ginesa pasaules rekordu. Egli iededza ar īpašu mehānismu - Rūba Golderga mašīnu, kura bija veidota no 400 dažādiem posmiem.