Kur Rīgā norit svētku tirdziņi?

12. Decembris, 2018

Decembrī pilsētas centrs pilnībā mainās, liekot rīdziniekiem un tūristiem justies kā svētku pasakā. Kokos mirgo dažādu krāsu gaismiņas, bet lielajos Vecrīgas laukumos un Esplanādē uzslieti “piparkūku namiņi”, kuros atrodami visneiedomājamākie izstrādājumi, krāšņas vilnas cepures, turpat netālu, gluži kā senos laikos, ganās aitiņas, skraida trusīši, skan Ziemassvētku mūzika un gaisā virmo karstvīna, štovētu kāpostu un piparkūku smaržas. Pastāstām, kur meklēt Ziemassvētku tirdziņus, ko tur var nopirkt un kā atpūsties.


1.Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš

Foto: publicitātes

  • Kad? 1. decembris – 6. janvāris, plkst. 10.00-20.00
  • Kur? Doma laukumā

Kārdinoša karstvīna smarža un grauzdētu mandeļu aromāts, spīdīgas piparkūkas un latviešu amatnieku darinājumi – Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš ir viena no drošākajām pazīmēm, ka Ziemassvētki tūlīt būs klāt. Ik dienu apmeklētāji varēs atrast savu Ziemassvētku brīnumu – notiks koncerti, darbosies radošā darbnīca, turklāt uz vietas būs arī pats Ziemassvētku vecītis!

Neiztrūkstošie aukstā laika našķi – karstvīns un piparkūkas, grauzdētas mandeles un gardi kūpinājumi, protams, arī Ziemassvētku tējas un kafijas iepriecinās katru gardēdi.

Turpat arī vieta, kur iegādāties Ziemassvētku dāvanas tuvajiem un mīļajiem – latviešu amatnieku darinājumu plašajā klāstā iespējams atrast katra gaumei tuvāko, vai tas būtu rakstains cimdu pāris, vai meistarīgi izvirpots koka svečturis. Burciņās pildīts Latvijas medus ar atmiņām par vasaras sauli, saldi smaržojošas vaska sveces, ziemas spelgoņai adītas zeķes, cepures un šalles, pašiem mazākajiem ekoloģiskas koka rotaļlietas un ar mīlestību sašūti lupatu lāči, elegancei – dzintara izstrādājumi un sudraba rotas…

Līdz ar gardumu un amatnieku darbu iegādi Doma laukuma tirdziņā apmeklētāji varēs iepazīties ar dažādiem Latvijas novadiem raksturīgām tradīcijām – vilks bluķi, gatavos Ziemassvētku laikam raksturīgus ēdienus no graudiem un citām gardām lietām. Būs arī Ziemassvētku koncerti, kuros skanēs gan visā pasaulē pazīstamas melodijas, gan latviešu tautasdziesmas, uzstāsies popgrupas un folkloras ansambļi.

Piektdienās un sestdienās tirdziņš strādā no plkst. 10.00 līdz 22.00. Jaungada naktī – līdz 2.30.

Sīkāku programmu var atrast portālā www.vzt.lv

2.Ziemassvētku tirdziņš Līvu laukumā

Foto: publicitātes

  • Kad? 23. novembris – 6. janvāris, plkst. 10.00-20.00
  • Kur? Līvu laukumā

Vēlaties nokļūt savā bērnības zemē? Esiet laipni gaidīti Ziemassvētku tirdziņā Vecrīgā, Līvu laukumā! Skanot karuseļu zvaniņiem un bērnu līksmajiem smiekliem, krītot pūkainām sniegpārslām, grimstot garšvielu, grauzdētu riekstu un mandeļu smaržā ikviens var atkal kā bērnībā izjust Ziemassvētku brīnumu.

Daudzkrāsaino laternu gaismā savus mākslas darbus piedāvās Latvijas amatnieki un mākslinieki. Rotaslietas, eglīšu rotājumi, koka darinājumi, adītas micītes un zeķes, keramika – šeit patiesi var apvienot romantisku pastaigu ar nesteidzīgu dāvanu izvēli.

Bet, kad deguns nosalis un vēders tukšs, laiks karstam dzērienam un medus rausim! Labam noskaņojumam ik dienas skanēs Ziemassvētku mūzika.

Līvu laukuma tirdziņā patiks arī bērniem – dažādi pārsteigumi, Ziemassvētku vecītis, rūķi, iespēja dziedāt, skaitīt dzejoļus un saņemt dāvaniņas, meistarot un rotaļāties!

Tirdziņš Līvu laukumā jau vairākus gadus priecē gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus. Šogad tas piedzīvos pārmaiņas – jaunu vizuālo noformējumu.

3.Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirgus

Foto: publicitātes

  • Kad? Līdz 30. decembrim, 10.00-16.00
  • Kur? Kalnciema ielā 35

Kalnciema kvartāla 19. gs. mijas koka māju pagalmā norisināsies Ziemassvētku tirgus, kurā varēs atrast neparastas, kvalitatīvas, garšīgas, siltas, smaržīgas dāvanas, baudīt karstvīnu un siltas, uz vietas gatavotas maltītes un piedzīvot īstu Ziemassvētku noskaņu draugu un ģimenes lokā. Paralēli tirgus rosībai katru nedēļas nogales dienu sarūpēta arī bezmaksas pasākumu programma ģimenēm ar bērniem – vairāki grāmatu atklāšanas notikumi, kino seansi, koncerti un dažādas svētku laikam piemērotas radošās darbnīcas.

Tirdziņš būs atvērts 15., 16., 22., 23., 29. un 30. decembrī. Katru dienu paredzēta sava programma.

Sīkāk ar to iespējams iepazīties portālā www.kalnciemaiela.lv

Piemēram, 15. decembrī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks Ziemassvētku tirgus, kura laikā tajā viesosies izdevniecība "Liels un mazs". Pasākuma rīkotāji aicina uz Brūnās mājas zāli ar karstvīna glāzi lieliem un šokolādes krūzi maziem, uz bērnu grāmatas lasījumiem kopā ar autoriem. Dalība bez maksas.

Papildus gan darbadienās, gan brīvdienās iesakām apmeklēt arī Kalnciema kvartāla galeriju, kur no 3. decembra katru nedēļu saimniekos kāds cits Ziemassvētku pop-up veikals.

4.Esplanādē - trušu karaļvalsts un aitu ganības

Foto: publicitātes

  • Kad? No 30. novembra līdz 6. janvārim, 11.00-19.00
  • Kur? Reimersa ielā 1

Ziemassvētku tirdziņš Esplanādē un ikgadējā trušu pilsētiņa - trušu karaliste un daudzi jauni pārsteigumi. Jau par tradīciju kļuvis tas, ka pilsētas Ziemassvētku tirdziņos bez dažādām amatnieku precēm un nacionālajiem ēdieniem, karstajiem dzērieniem un rokām darinātiem egļu rotājumiem, sastopamas arī dažādas izpriecas ģimenēm ar bērniem. Esplanāde uz laiku kļūs par izbraukuma fermu. Šeit iemitinājusies vesela trušu karaļvalsts un aitas, kuras var noglaudīt, pabarot ar sienu (ar neko citu tās barot nav ieteicams!) un vienkārši pavērot dzīvnieku uzvedību, jo, pateicoties to biezajiem un pūkainajiem kažokiem, ziema tiem netraucē.

Sīkāka programma – portālā www.gadatirgi.lv/riga/esplanade

5.Rīgas Centrāltirgus

Foto: publicitātes

  • Kad? no 14. decembra
  • Kur? Nēģu ielā 7

Ziemassvētku noskaņa Rīgas Centrāltirgū ir jūtama jau šonedēļ, jo 14. decembrī tiks atvērts egļu tirdziņš. Bet jau tuvāk Ziemassvētkiem – 22.-23. decembrī centrālajā Nēģu laukumā noritēs tirdziņš. 22. decembrī tirgus apmeklētāji varēs iegādāties ne tikai preces svētku galdam, iegādāties dāvanas no zemniekiem un amatniekiem, bet arī piedalīties svētku koncertprogrammā ar dziesmām un dejām labākajās Ziemassvētku tradīcijās.

Sīkāka informācija pieejama portālā www.rct.lv