Kur bezpajumtnieki var paēst, nomazgāties un pārnakšņot?

23. Janvāris, 2018

No 2017. gada 1. novembra palielināts bezpajumtniekiem sniegtās palīdzības apjoms: pagarināti nakts patversmju darba laiki, palielināts vietu skaits nakts patversmēs un zupas virtuvēs izsniegto porciju apjoms. 


Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti iesaistās palīdzības sniegšanā, informējot reidos sastaptos bezpajumtniekus par palīdzības saņemšanas iespējām vai nepieciešamības gadījumā nogādājot tos nakts patversmē. Palīdzēt bezpajumtniekiem var ikviens - pastāstiet, kur saņemt palīdzību.

Ja uz ielas redzat bezpajumtnieku, kurš salst vai, ja viņam nepieciešama jebkāda cita palīdzība, zvaniet uz 113 vai 110 un norādiet precīzu vietu, kur esat bezpajumtnieku redzējis, aprakstiet viņa stāvokli. 

Rīgas pilsētā darbojas 7 patversmes/naktspatversmes, kurās ir nodrošināta 885 vietas, un kuras līdzfinansē Rīgas dome, bet nepieciešamības gadījumā vietu skaitu var palielināt līdz 1000.

Saskaņā ar Rīgas domes Rīcības plānu „Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā” naktspatversmes darbojas no plkst.17.00 līdz 9.00, bet, ja nakts gaisa tº būs zemāka par -10 ºC vai, ja āra gaisa temperatūra būs zemāka par 0 ºC un vēja ātrums lielāks par 10 m/s, tad naktspatversmes darbosies visu diennakti!

Nakts patversmes vīriešiem un sievietēm:

 • SIA „V.E.L.G.” nakts patversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
 • Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” nakts patversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7). Cilvēkus alkohola reibumā uzņem visu diennakti.

Nakts patversmes sievietēm:

 • Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā, Eiženijas ielā 1);
 • Atsāk darbu biedrības „PINS” nakts patversme (Ziemeļu rajonā, Aptiekas 1, k-5).

Nakts patversmes vīriešiem:

 • Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208);
 • Nakts patversme „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā, Mazjumpravas ielā 8). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā);
 • SIA „V.E.L.G.” nakts patversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).

Dienas centrs

Dienas centrs Katoļu ielā 57 strādā katru dienu arī brīvdienās  no plkst. 9.00 līdz 17.00, kurā laiku var pavadīt bezpajumtnieki. Dienas centrā iespējams saņemt: sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus; ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī; dušas, dezinfekcijas un veļas mazgāšanas pakalpojumus. Dienas centrs ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienas centrā darbojas noliktavas-humānās palīdzības punkts. Atsevišķā telpā var skatīties televīzijas pārraides, kā arī piedalīties tematiskajās nodarbībās. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja.

Zupas virtuves

Rīgā darbojas 4 zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome (ziemas periodā līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā). Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti. Ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām (savos traukos). Ēdiena izdales vietas:

 • Daugavgrīvas ielā 1, darba dienās  12.00 - 13.00
 • K. Barona ielā 56, katru dienu, izņemot svētdienas 9.00-11.00
 • K. Barona ielā 126, katru dienu 12.00 -13.00
 • Laktas iela 8,k-1, darba dienās 9.00-11.00

Lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, jo palīdzība ir viena zvana attālumā: piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113, kā arī ziņot par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes Mobilai brigādei pa mobilo tālruni 27023550.

Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes, segas, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē - Maskavas iela 208 un Katoļu ielā 57.

6 stāsti no Rīgas patversmēm

Izsalkusī Rīga: kas dodas pēc bezmaksas zupas