Kur bez maksas iemācīties braukt ar velosipēdu un saņemt tiesības

8. Maijs, 2017

Velo sezona rit pilnā sparā! Tomēr atgādinam, ka gan pieaugušajiem, gan bērniem no 10 gadu vecuma braukšanai ar velosipēdu ir nepieciešamas tiesības. Bet, lai tās saņemtu, ir nepieciešams nokārtot eksāmenu. Pastāstām, kur un kā.


Sākoties jaunajai velo sezonai, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina skolu klases un skolēnus individuāli pieteikties velosipēda vadītāja eksāmeniem CSDD Rīgas Motormuzejā. Tie, kuri būs pieteikušies eksāmeniem, varēs par puscenu apmeklēt CSDD Rīgas Motormuzeja seno spēkratu ekspozīciju.

Velosipēdistam ir jāatceras, ka velo apliecība ir obligāta un to var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības testu. Eksāmenā ir 10 jautājumi un tas ir nokārtots, ja pareizi atbildēts vismaz uz 8 jautājumiem.

Eksāmenu laiki Rīgas Motormuzejā: 15. – 19. maijs. Grupas var pieteikt no plkst. 10.00 līdz 16.00. Savukārt kārtot eksāmenu individuāli varēs no plkst. 16.00. Eksāmeniem jāpiesakās, zvanot pa tālr. 67025856 darba dienās no plkst. 09.00 līdz 17.00.

Lai saņemtu velosipēda vadīšanas tiesības, noteikti jāapmeklē velo skola. Iegūt nepieciešamās zināšanas var CSDD mājaslapā - tur pieejams tests, kuru izpildot, var pārbaudīt savas zināšanas un gatavību eksāmena kārtošanai (sadaļā „Jauns eksāmens”, izvēloties „Velosipēdi”).

Sagatavošanās velosipēda vadītāja eksāmenam:

  • Satiksmes drošības lekcija Rīgas Motormuzejā
  • CSDD mājas lapā: http://csnt.csdd.lv pieejams tests, kuru izpildot, var pārbaudīt savas zināšanas un gatavību eksāmena kārtošanai (sadaļā „Jauns eksāmens”, izvēloties „Velosipēdi”). Testa kārtošanas reižu skaitam nav ierobežojumu un tas ir bezmaksas
  • CSDD izveidotajā mājas lapā berniem.csdd.lv  atrodami dažādi ar velo saistīti uzdevumi un informācija
  • Izdevniecība „Zvaigzne ABC” sadarbībā ar CSDD izdevusi grāmatu Jaunajam velosipēdistam
  • Ceļu satiksmes noteikumi: http://likumi.lv/doc.php?id=90585
  • Aicinām iepazīties arī ar CSDD sagatavoto Velosipēdista rokasgrāmatu 

Vairāk info: www.motormuzejs.lv

Biķernieku trase

Bērna drošības labad, velo skolu tomēr ir vērts apmeklēt. Daudzi kursi bērniem ir pieejami jau skolās. Ja jūsu skolā šāda kursa nav, tad jums jāvēršas Biķernieku trasē Rīga.

Katru pirmdienu šeit aicina uz bērnu veloaktivitāšu ciklu „Drošais ātrritenis 2017”. Te varēsi ne tikai uzzināt, kā ar riteni braukt droši un ātri, bet arī pamēroties spēkiem ar citiem drošiem un ātriem braucējiem.

Braucieni notiek pa veloklasēm (kuras var tikt dalītas arī vecumgrupās), sākot no pašiem mazākajiem - bezpedāļu velo braucējiem, bērnu riteņiem (12-16” ar pedāļiem), tad BMX (20” bez ātrumpārslēdzējiem), mini MTB (20” ar ātrumpārslēdzējiem), 24”MTB un visbeidzot 26+” MTB.

Var ņemt līdzi arī vecākus - dalībai velostafetē (divu dalībnieku komandu brauciens), neatsakām arī iespēju vecākiem piebiedroties 26+"MTB klases braucienā, kur vari vai nu braukt kopā ar mammu/tēti, vai arī uzmundrināt viņus no trases malas.

Tiekamies katru pirmdienu, Biķernieku trases spīdveja stadionā.

Veloklases

Sūtiet aizpildītus pieteikumus līdz iepriekšējam vakaram pirms sacensībām uz e-pasta adresi ritenvasara@inbox.lv (parakstīt varēsiet uz vietas). Neaizmirstiet rūpīgi izlasīt nolikumu un tehniskos noteikumus! Šis tas šogad ir jauns - viena kopīga bērnu velo klase 12-16" pedāļriteņiem, kā arī tas, ka uz starta neviens vecāks pats neturēs savu bērnu, ja turēšana nepieciešama - to darīs kāds cits (drošības apsvērumi, lai novērstu grūšanu startā).

  • Dalības maksas nav. Pasākumu rīko TJN „Annas 2” atbalsta biedrība sadarbībā ar BKSB, CSDD un Rīgas Motormuzeju.
  • Sīkāka informācija – tel. 26280340
  • ritenvasara@inbox.lv
  • www.ritenvasara.lv

Trases dažādās Rīgas vietās

Tāpat velo braukšanas nodarbības vada Tehniskās jaunrades nams 2Annas. Aicināti audzēkņi vecumā no 5  līdz 25 gadiem. Šajās nodarbībās audzēkņi apgūst tehniski radošas riteņbraucēja un mopēdista iemaņas un prasmes. Iepazīties ar velo un minimoto sporta veidiem un iegūt iemaņas drošai braukšanai sacensību trasēs. Nodarbības notiek Bieriņos (Mārupītes parkā Amulas ielā 11), Biķernieku trasē, Uzvaras parkā un Atgāzenes ielā 26.

Papildus informācija pieejama šeit.