Kur atpūsties un pavadīt laiku lietderīgi: 7 vasaras nometņu piedāvājumi

22. Maijs, 2017

Līdz vasarai atlikušas vien dažas dienas. Skolās skan pēdējie zvani un bērni dodas brīvdienās. Veselus trīs mēnešus viņi varēs nodoties āra izklaidēm: atpūsties pludmalē vai vasarnīcā, lasīt ogas un sēnes, spēlēties bērnu laukumos, lietainās dienās doties uz kino, lasīt grāmatas vai ceļot. Bet diemžēl ne visi vecāki var atļauties trīs mēnešus pavadīt laiku kopā ar bērniem. Kā nodarbināt bērnu laikā, kamēr vecāki ir darbā? Nosūtīt uz vasaras nometni! Sporta, valodu, skautu, šahistu, dziedātāju nometnes, un nometnes tiem, kuriem patīk veidot lietas ar savām rokām. Un tie ir tikai daži no piedāvājumiem. 


Sporta nometne Teikā

Foto: publicitātes

Nodibinājums “Kustību lauks” 2017. gada jūnijā un augustā Rīgas Teikas vidusskolā rīko Dienas sporta nometni jauniešiem. Tā būs atvērta tipa dienas nometne ar dalībnieku izmitināšanu telpās. Nometņu dalībnieki: jaunieši vecumā no12 līdz 14 gadiem. Vietu skaits grupā ir ierobežots (līdz 15 dalībniekiem).

Darbības laiks: no 5. - 9. jūnijam un no 12. - 16. jūnijam, no 31. jūlija - 4. augustam un no 7. - 11. augustam

Nometnes veids: dienas. Dalībnieku ierašanās nometnē no 08:00 – 09:00, bet došanās mājās no 17:00 – 18:00

Nometnes izmaksas: 1 personai piecas dienas = 100 Eur (ieskaitot ēdināšanu). Ir piešķirts RD IKSD līdzfinansējums.

Nometnes programma:

  • Spēka un izturības treniņi ar paaugstinātas intensitātes slodzēm telpās, ārpus telpām un brīvā dabā (vispārējās fiziskās sagatavotības vingrinājumi ar crossfit elementiem, uzdevumi pa stacijām u.c.);
  • Dažādu sporta spēļu tehnikas apguve un pilnveide, sporta spēļu mini turnīri;
  • Virvju šķēršļu joslas brīvā dabā;
  • Aktīva brīvā laika pavadīšana - galda teniss, novuss, galda spēles u.c.
  • Ēdināšana 2x dienā (pusdienas, launags)

Nometnes adrese: Rīgas Teikas vidusskola - Teika, Aizkraukles iela 14 (ieeja no Laimdotas ielas)

Kontakti: Andris Rupais, andris@kustibulauks.lv, 29454455


Radošā nometne Happy Child

Foto: publicitātes

Radošais izaugsmes centrs "Happy Child" piedāvā jūsu bērniem attīstošas un izglītojošas dienas nometnes jūnijā. Bērniem no 5 - 12 gadiem. Ko iegūs dalībnieki? Prieku par piedalīšanos, sadarbību ar bērniem un skolotājiem, iedvesmu, jaunas zināšanas, jaunus draugus, labu noskaņojumu, garšīgu ēdienu no "Labās virtuves", superīgi pavadītu laiku. Vecāki varēs būt mierīgi par savu bērnu laika pavadīšanu skolas brīvlaikā!

Darbības laiks: no 12.līdz 16.jūnijam un no 26. līdz 30. jūnijam

Nometnes veids: dienas. Katru darba dienu no plkst.8.45 līdz 18.00.

Nometnes izmaksas: 130,- Eur par vienu nometni (piecas darba dienas) vai 30,- Eur dienā. Nav piešķirts RD IKSD līdzfinansējums.

Nometnes programma:

Apgūsim zināšanas neierastā veidā: angļu valodu mācīsimies ar mūzikas un kustību starpniecību (programma Happy child); mūziku - ar improvizāciju un kustību, kā arī iedomājamiem un neiedomājamiem instrumentiem, mākslu savienosim ar mūziku un iespēju radoši sevi izpaust. Nometnē būs arī sportiskas aktivitātes, kā arī katru pēcpusdienu – interesants tematiskais pasākums.

Nometnes adrese: Klīveru iela 1, Rīga

Kontakti: Rakstīt mums Facebook Happy Child; laima@happychild.lv vai pa tel.26692649, Laima Zandarta, www.happychild.lv


Aizraujošā nomente “LIdomas"

Foto: publicitātes

Biedrība “LIdomas" aicina 6-11 gadīgus bērnus jūnijā un augustā piedalīties nometnēs. Viena no "LIdomu’’ vērtībām - prasme radoši, kvalitatīvi un aktīvi pavadīt brīvo laiku. Un šīs nometnes sekmēs vērtību veidošanos! .

Darbības laiks: 19.jūnijs - 22.jūnijs (četras dienas)

Nometnes veids: dienas. Norises laiks no plkst. 8.30 līdz 18.00.

Nometnes izmaksas: 75 eur ( ir iekļauta ēdināšana - pusdienas, launags). Nav piešķirts RD IKSD līdzfinansējums

Nometnes programma:

  • “Olafa sapņu vasara”, kas būs eksperimentu, aktiermākslas un aktīvas atpūtas bagāta nometne.
  • “Radošās darbnīcas Madagaskarā!”, kurā apgūsim “Džungļu jogu”, gleznosim dažādās mākslas tehnikās ārpus telpām un piedalīsimies orientēšanās pasākumā ZOO.
  • “Super Supervaroņi”, kas būs sportisku aktivitāšu, stafešu un komandas spēļu bagāta nometne.
  • “Meistarklase CREO”, kuras laikā būs iespēja apgūt marķieru mākslas tehniku, līmes mākslas tehniku, kā arī citas mākslas tehnikas. Veidosim izstādi kā īsti mākslinieki.
  • “Nindzja Timijs gatavojas skolai!”, kuras laikā izgatavosim interesantas: zīmuļtrauku, grāmatzīmes, stundu sarakstu un citas skolai noderīgas lietas. Apmeklēsim dažādus muzejus.

Nometnes adrese: Rīgas Valda Zālīša sākumskola, Rīgas centrs, O. Kalpaka bulvāris 8

Kontakti: Pieteikties nometnēm var mājaslapā: www.lidomas.lv, sadaļā "Pieteikt" vai “Jaunumi”! Vairāk informācijas mājas lapā: www.lidomas.lv, e-pasts: lidomas.nometnes@gmail.com, tālruņi: 27435044 (Lāsma), 26040844 (Iveta)


Dienas nometne vidusskolēniem “Es un medicīna”

Foto: publicitātes

Vidusskolēni (10.-12. kl.) aicināti pieteikties dienas nometnei “Es un medicīna”, kas notiks no plkst.8.00 līdz 17.00. Pieteikties līdz 20.maijam!

Darbības laiks: no 2017. gada 1. augusta līdz 10. augustam 

Nometnes veids: dienas

Nometnes programma:

Tikšanās ar ārstiem, speciālistu ēnošana iepazīstot darba vidi, mazkvalificētu darbu brīvprātīga veikšana medicīnas iestādē, slimnieku aprūpes prakse, juridiskie aspekti mediķa darbā, 1.kursa laboratorijas darbi, mājas uzdevums un kolokvijs pie augstskolu pasniedzējiem -1.kursa mācību apjoma, dziļuma izpratnes veicināšanai, karjeras konsultanta pakalpojumi sevis izpētē un karjeras vadības prasmju pilnveidošanai.

Nometnes adrese: Katru dienu citā medicīnas iestādē, reizēm pat divās. Tāpēc jauniešiem nepieciešama spēja labi orientēties pilsētā.

Kontakti: raksti- sdzelme@edu.riga.lv, zvani - mob. 26475146


Pētnieciskā nometne „Pelēkais Vilks”

Foto: publicitātes

Āra dzīves apmācību centrs "Pelēkais Vilks” organizē dienas nometnes un aicina bērnus vecumā no 7 līdz 11 gadiem piedalīties izzinoši pētnieciskās un radošās nodarbēs.

Darbības laiks: no 2017. gada 5. līdz 22. jūnijam.

Nometnes veids: dienas. Nometnes dienas garums no plkst.9.00 līdz plkst. 17.00.

Nometnes izmaksas: 90 EUR par 5 nometnes dienām. Ir piešķirts RD IKSD līdzfinansējums.

Nometnes programma:

Šogad esam ieplānojuši katru nometnes dienu veltīt kādas vielas vai materiāla izpētei – tas būs papīrs, metāls, plastmasa, smiltis, māls, audums, u.c. Tās būs gan izzinošas, gan radošas, gan aktīvas nodarbes, lai vairāk iepazītos gan ar dabīgām izejvielām, gan cilvēku speciāli radītām. Ko ar tām var darīt, ko var ražot, kā var izmantot, kur tās likt, tad, kad mums tās vairs nav nepieciešamas?

Nometnes diena tiks plānota tā, lai bērni gan iegūtu zināšanas, gan izkustētos, gan eksperimentētu un spēlētos, gan sadarbotos un radoši izpaustos.

Nodarbības notiks gan telpās, gan ārā. 

Nometnes adrese: Nometnes vieta – Rīga, Ģertrūdes iela 8.

Kontakti: Āra dzīves apmācību centrs „Pelēkais Vilks”, nometnes vadītāja – Vita Karule (tālr. 29289565). Pieteikšanās, rakstot pelekaisvilks@gmail.com, vairāk informācijas www.pelekaisvilks.lv.


Pludmales nometne “Vasara Vecāķos”

Foto: publicitātes

Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte” organizē diennakts nometni “Vasara Vecāķos 1”, un aicina pieteikties dalībniekus.

Darbības laiks: no 2017. gada 4. jūnija līdz 9. jūnijam.

Nometnes veids: diennakts

Nometnes izmaksas: 120 EUR. Ir piešķirts RD IKSD līdzfinansējums.

Nometnes programma:

Nometnes laikā dalībnieki apgūs mūsdienu deju, eksotisko deju un baleta pamatus, apgūs pantomīmas pamatus un mācīsies angļu valodas dziesmiņas un rotaļas, brauks skatīties jaunāko filmu uz kino Cinamon, piedalīsies konkursos un interaktīvās spēlēs.

Nometne atrodas Vecāķos, 5 minūšu gājienā no jūras, dalībnieki dzīvos vasarnīcas tipa mājiņā, ēšana 4 reizes dienā.

Nometnes adrese: Vecāķu prospektā 80, 82,

Kontakti: Pieteikties BJC “Laimīte”, Sarkandaugavas 24, darba dienās no plkst.12.00 līdz 19.30, tel.67394663, informācija www.nometnevecaki.lv

Tehniskā nometne “VasarANNA”

Foto: publicitātes

Aicinām pieteikties nometnei "VasarANNA", kas norisināsies Tehniskās jaunrades namā "Annas 2" . Nometnē tiek uzņemti 20 bērni vecumā no 7 līdz 9 gadiem, kuru deklarētā dzīves vietas adrese ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā vai viņi mācās kādā no Rīgas pilsētas izglītības iestādēm.

Darbības laiks: no 12. līdz 16. jūnijam

Nometnes veids: 

Nometnes izmaksas: 95 EUR. Ir piešķirts RD IKSD līdzfinansējums.

Nometnes programma:

Nometnē dalībniekiem būs iespēja lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, darbojoties un apgūstot jaunas prasmes Tehniskās jaunrades nama ‘’Annas 2‘’ pedagogu vadītajās radošajās studijās un darbnīcās, izbraukuma ekskursijās un izglītojošās izklaides vietās. 

Nometnes adrese: Annas iela 2

Kontakti: Par pieteikšanos interesēties pa tel. 22048199 (Linda) vai pa e-pastu linda.smilga@gmail.com.


Pārējie piedāvājumi pieejami Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta portālā, sadaļā “Nometnes”.

Sadaļā “Aktuāli” iespējams iepazīties ar vispārizglītojošo mācību iestāžu, reliģisko organizāciju un sabiedrisko organizāciju nometnēm, kuras atbalsta Rīgas dome.

Šeit iespējams atrast informāciju par to, kā sagatavot bērnu nometnei un to, kas vecākiem jāzina par Rīgas nometnēm, kā arī informāciju par to, kur vēl bez nometnēm bērns var pavadīt laiku vasarā