Kur 5.00 no rīta dodas pirmā autobusa reisa pasažieri?

13. Marts, 2017

Kamēr pilsēta vēl guļ, viņi jau mostas – sabiedriskā transporta pirmo rīta reisu pasažieri. Pulkstenis rāda 5.25 no rīta. Pļavnieki, 3. autobusa gala pietura. Kamēr vadītājs sagatavo transportlīdzekli jaunai dienai, pieturā jau stāv nepacietīgi pasažieri. Uz kurieni bez ausmas un gaismas jau steidz braukt šie rīdzinieki, centās noskaidrot portāls Rīga.lv.


Ludmila

 • Skolas pavāre
 • Brauca ar 3. maršruta autobusu „Pļavnieki – Daugavgrīva” plkst. 5.26 no rīta

Foto: Riga.lv

„Uz kurieni gan es tik agri varu braukt? Tikai uz darbu! Jau sešus gadus strādāju par skolas pavāri, barojam bērnus. Skolēniem līdz 9. klasei tagad ir bezmaksas pusdienas – brokastis viņi pērk paši, izvēlas no produktu vitrīnas putras, pankūkas ar pildījumu, augļus, bet pusdienas mēs servējam uz galdiem. Šodien, piemēram, pusdienās bērniem būs kotlete ar kartupeļiem. Tagad taču ir aizliegts pārdot skolās dažādas „draņķības”: čipsus, saldumus, gāzētos dzērienus, lai skolēni gribot negribot lēnām pārorientētos uz pareizu uzturu. Laiku pa laikam, protams, pamatskolas bērni uzdod jautājumus, kāpēc mēs nepārdodam to, kas ir nopērkams veikalos. Tomēr tas nav tāpēc, ka mums būtu mazs sortiments, bet tādēļ, ka viņi grib panašķēties ar kārtējo šokolādīti, kas skolā ir aizliegta. Ja runājam par mani, mans mīļākais ēdiens ir siļķe kažokā!”

Viktors

 • Kuģu būvnieks
 • Brauca ar 3. maršruta autobusu „Pļavnieki – Daugavgrīva” plkst. 5.32 no rīta

Foto: Riga.lv

„Darbs man ir patālu, tāpēc esmu spiests braukt ar pašu pirmo reisu. Kad cilvēki man jautā, par ko es strādāju, vienmēr atbildu – esmu ķirurgs, bet mani pacienti ir kuģi. Ierodas pie mums ostā kuģis, viss caurumos, un es to remontēju, veicu nepieciešamās operācijas, lai tas atkal varētu doties jūrā – sveiks un vesels. Kopš bērnības sapņoju kļūt par ūdenslīdēju, bet neizdevās, jo jaunības dēļ neizturēju medicīnisko pārbaudi. Bet es neko nenožēloju! Kuģubūve – ziniet, tā ir patiesi precīza un atbildīga profesija! Katru reizi jāārstē kāda jauna jūras transporta „slimība”, bet tas sniedz neticami lielu gandarījumu!”

Irēna

 • Pelmeņu ceha darbiniece
 • Brauca ar 3. maršruta autobusu „Pļavnieki – Daugavgrīva” plkst. 5.35 no rīta

Foto: Riga.lv

„Jau divdesmit trīs gadus braucu uz darbu šajā maršrutā ar pašu pirmo reisu – uz Rēzeknes gaļas kombinātu, uz pelmeņu cehu. Jaunībā strādāju rūpnīcā Rīgā, ražojām bērnu rotaļlietas „Straume”, bet pēc tās slēgšanas nācās mainīt darbu. Interesanti, ka, tik daudzus gadus strādājot pelmeņu cehā, man ļoti iegaršojušies pelmeņi – plānā mīklas kārtā ar kvalitatīvas gaļas pildījumu! Un tik agrs darbs man ir iemācījis pamosties pirms rītausmas. Tagad es pilnīgi droši varu sevi pieskaitīt cilvēkiem – cīruļiem, kuriem tieši dienas pirmajā pusē ir daudz enerģijas. No rīta tēja, sviestmaize, – un aiziet ceļā!”

Georgijs

 • Karstās presēšanas preses operators finiera rūpnīcā
 • Brauca ar 3. maršruta autobusu „Pļavnieki – Daugavgrīva” plkst. 5.38 no rīta

Foto: Riga.lv

„Braucu uz dienestu – jau 30 gadus strādāju saplākšņa ražošanas uzņēmumā „Latvijas Finieris”. Diez vai var teikt, ka man patīk mans darbs. Mēs tur nenodarbojamies ar pīrādziņu skaitīšanu, saplākšņu līmēšana ir smags darbs! Vajadzība piespieda. Bet grēks sūdzēties, pateicoties šim uzņēmumam es nekad neesmu zinājis, kas ir bezdarbs un darba birža. Brīvajā laikā pēc tāda katorgas darba patīk pavadīt laiku ar mazdēlu, ziemā nodarbojos ar ziemas peldēšanu, vasarā sēņoju un ogoju. Esmu pats savas dzīves saimnieks, un par to man ir neaprakstāms prieks!”

Nelli

 • Istabene
 • Brauca ar 3. maršruta autobusu „Pļavnieki – Daugavgrīva” plkst. 5.42 no rīta

Foto: Riga.lv

„Esmu no Ukrainas, Rīgā dzīvoju jau trīs gadus. Ko es varu teikt? Pilsēta man patīk. Varbūt tāpēc, ka neredzu īpašas atšķirības no Ukrainas un jūtos šeit kā mājās. Latviešu valodu vēl neesmu iemācījusies, sarežģīta valoda. Ir atsevišķi vārdi, kurus izrunājot, mēle mežģās. Tomēr nākotnē, protams, vajadzēs sevi pārvarēt un iemācīties valsts valodu.”

Ruslans

 • Farmaceits
 • Brauca ar 3. maršruta autobusu „Pļavnieki – Daugavgrīva” plkst. 5.47 no rīta

Foto: Riga.lv

„Braucu uz darbu – uz farmācijas ražotni un esmu jau pilnībā iegrimis domās par jauno darba dienu. Katru rītu es pamostos ar prieku, jo esmu apmierināts ar savu dzīves darbu un to daudzveidību, ar kuru man jāsaskaras, – katru dienu jauni mērķi, uzdevumi. Lai nu ko te daudzi runātu, pie mums ražo augstas kvalitātes medikamentus. Kā ārstēties – tā ir katra privāta lieta, bet es neticu tā sauktajam „placebo efektam”. Slimības ir jāārstē, nevis jāizliekas, ka jūs to darāt!”

Andrejs

 • 3. maršruta autobusa vadītājs

Foto: Riga.lv

„Par autobusa vadītāju strādāju jau 15 gadus. Mēs paši neizvēlamies maršrutus, citādi, protams, maz ticams, ka es parakstītos uz šādiem agriem reisiem – pamosties no rīta ir grūti. Tomēr es mīlu savu profesiju! Man patīk braukt, pārvietoties – visu laiku esmu kustībā un dinamikā. Un vadītāja darbs, iespējams, ir viens no romantiskākajiem – es katru rītu satieku saullēktu. Ja jūs zinātu, kādi brīnišķīgi skati paveras caur autobusa priekšējo logu! Skaistums! Protams, manā profesijā ir arī nepatīkami brīži, kā, piemēram, izlutināti un kaprīzi pasažieri, vai vēl sliktāk – piedzērušies skandalētāji. Bet arī ar tiem mēs tiekam galā!