Kultūrtelpās „Strops” notikuši 82 dažādi pasākumi

17. Septembris, 2019

Septembra sākumā ar dalību kultūras forumā „Baltā nakts” noslēdzās vasaras pasākumu sezona mobilajās kultūrtelpās „Strops” Ziepniekkalna un Pļavnieku apkaimēs. Kopumā sezonas laikā tika piedāvāti 82 dažādi pasākumi šo apkaimju iedzīvotājiem un viesiem.


Mobilās kultūrtelpas „Strops” Rīgas apkaimju iedzīvotājus priecēja jau trešo gadu, piedāvājot plašu kultūras un izklaides pasākumu programmu apkaimēs, kurās nav pastāvīgu kultūras centru. Šovasar tās bija izvietotas Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā un Pļavnieku Bērzu birzī.

Sezonas pasākumu klāstā bija daudzveidīgi koncerti, teātra izrādes un radošās darbnīcas bērniem, deju vakari, lekcijas un diskusijas par dažādām aktuālām tēmām, turklāt piedāvājumā bija jaušama radoša daudzveidība – muzicēja dziesminieki, dažādi ansambļi un grupas, kā arī mazākumtautību kolektīvi. Diskusiju un lekciju klāstā varēja uzzināt gan par veselīgu dzīvesveidu, gan to, kā dzīvot saskaņā ar apkārtējo vidi, gūt padomus bērnu radošās attīstības veicināšanā un iegūt citu noderīgu informāciju.

Vasaras gaitā „Stropi” kļuva par iecienītu atpūtas vietu dažādu paaudžu apkaimju iedzīvotājiem, bet daži notikumi pulcēja izteikti ievērojamu apmeklētāju skaitu. Piemēram, mūziķa Kārļa Būmeistera koncertu Ēbelmuižas parkā apmeklēja vairāk nekā 730 interesentu. Kupli apmeklēts bija arī dziesminieka Goran Gora koncerts Ziepniekkalnā , dueta „Viņš un Viņa” koncerts Pļavniekos, kā arī teātra izrādes bērniem.

Pasākumi „Stropos” notika arī Rīgas svētku un Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros, tādējādi dodot iespēju šajos pilsētas nozīmes pasākumos piedalīties arī apkaimju iedzīvotājiem.

Aktuālā informācija par mobilajām kultūrtelpām „Strops” un to darbību bija pieejama sociālās saziņas tīklā: https://www.facebook.com/kulturtelpasstropi

Kultūrtelpas „Strops” ir viens no Latvijas simtgades Rīgas pasākumu programmas projektiem, to atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Aktivitāšu programmu kultūrtelpu darbības laikā organizē biedrība „I Did It”.