Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz kamermūzikas programmu “Il Bacio”

20. Februāris

22. martā plkst. 19.30 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” kamermūzikas programmā “Il Bacio” tiksies solisti Marlēna Keine un Mihails Čuļpajevs, pianiste Agnese Egliņa.


Il Baccio – itāļu valodā nozīmē skūpsts. Skūpsts parasti saistīts ar mīlestību – jūtām, kuras grūti noslēpjamas un kuras mākslinieki centušies izteikt dažādos veidos, īpaši izmantojot dzeju un mūziku. Koncertprogramma “Il Baccio” ir veidota tā, lai katrs tās klausītājs saņemtu īpašu pieskārienu sirdij un domām, sajūtot skaņu krāsainumu, siltumu un prieku.

Līdzīgu jūtu un prieka emociju piepildījumu sniedz koncertprogrammā iekļautie itāliešu, franču un spāņu komponistu skaņdarbi. Tajos iespējams saklausīt dienvidu saules iesildītos toņus un mainīgās Francijas niansētās skaņas. Tāpat kā ceļotāji Francijā iepazīst tās šarmu un eleganci, kas mijas ar vienkāršību un draudzību, tāpat franču komponistu mūzika aizrauj ar savu kontrastiem bagāto skanējumu.

Leo Delība mūzika koķetīgi izaicina saklausīt bolero dejas soļus, jūtas un emocijas dzirkstīs neapoliešu tarantellā, aizrautība tango ritmos, saulē sakarsusi smeldze kopā ar dzīvesprieku bez robežām skanēs kanconās, romancēs un mīlas duetos.

Marlēna Keine ir spoži pieteikusi sevi kā daudzpusīgu un aktieriski pievilcīgu dziedātāju gan operas, gan operetes žanrā. Māksliniece ir piedalījusies Igaunijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālās operas un Latvijas Operetes fonda iestudējumos.

Mihails Čuļpajevs ir sevi izcili pierādījis kā solo mākslinieks Latvijas Nacionālajā operā vairāku sezonu garumā. Mihails Čuļpajevs 2017. gadā ieguvis LNO fonda Gada balvu kategorijā Labākais operas solists.

Agnese Egliņa ir viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm. 2011. gadā saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2010 kategorijā par izcilu darbu ansamblī. Agneses personībā vienlīdz spoži apvienojas gan solistes, gan kamermūziķes, gan koncertmeistares talants.

Biļetes var iegādāties Ziemeļblāzmas informācijas centrā, “Biļešu paradīze” kasēs, kā arī internetā.