Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks monoizrāde „Facebook. Post Scriptum”

16. Janvāris, 2018

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” lielajā zālē 30. janvārī plkst. 19.00 notiks Gaļinas Poļiščukas režisētā Andra Buļa mono izrāde „Facebook. Post Scriptum”, kas tapusi, iedvesmojoties no populārākā sociālā tīkla pasaulē – „Facebook”. Lugas autore ir Nargiza Baghirzade.


Radošā komanda cenšas atbildēt uz jautājumiem, kas mūsdienu cilvēku tik ļoti saista šajā virtuālajā vidē, kas ir tas, ko mēs atrodam sociālajos tīklos, bet ko reālā dzīve vairs nespēj dot, kur ir robeža starp patieso cilvēku un viņa kopiju.

Skatītāji ar izrādes varoni, tipisku „ofisa planktonu” Tomasu Bertansonu, sastopas brīdī, kad viņš veido savu profilu sociālajā tīklā „Facebook”.

Tomass ironizē par cilvēka sociālā statusa atkarību no „patīk” un komentāru skaita pie viņa darbībām, un visvairāk par to, kā cilvēks, apsēsts ar vēlmi dzīvot mākslīgi radītā vidē, zaudē saikni ar reālo pasauli.

Izrāde balstīta uz reālu varoņu korespondenci un darbībām sociālajā tīklā „Facebook”. Kādu laiku pirms izrādes tapšanas režisore un aktieris, izmantojot iedomātus profilus, ir pavadījuši šajā sociālajā tīklā, sarakstoties ar virtuālajiem draugiem, publicējot statusus uz „sienas” un analizējot tiem veltītos komentārus. Ja izrādes teksts Jums šķiet kaut kur dzirdēts – nebrīnieties, jo liela daļa no mums lieto „Facebook”

Izrādes ilgums ir divas stundas. Biļetes cena ir 10 eiro, pensionāriem un studentiem – 8 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Kultūras pils „Ziemeļblāzma” informācijas centrā un „Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Foto: