Kultūras pieminekļu saglabāšanai plāno atvēlēt papildus 215 000 eiro

16. Aprīlis, 2018

Rīgas domes Īpašuma departamentam plānots piešķirt papildus 215 615 eiro, lai līdzfinansētu kultūras pieminekļu saglabāšanu, šodien nolēma Pilsētas īpašumu komiteja.


Līdzekļus lūdzis piešķirt pats departaments.

Atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 225 “Par pašvaldības atbalstu kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai Rīgā”, Rīgas domes Īpašuma departaments izsludinājis atklātu konkursu “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2018. gadā”. Projektu iesniegšanas termiņā, līdz 2018. gada 2. martam, konkursam tika iesniegti 136 projekti, kuru līdzfinansējuma kopējā summa sastādījusi 2,26 miljonus eiro.

Taču pēc precizējamiem atbilstības un kvalitātes kritērijiem komisija var turpināt vērtēt 89 projektus un nepieciešamais finansējums visu atbilstošo projektu apstiprināšanas gadījumā ir plānots 1,5 miljonu eiro apmērā.

Galējais lēmums par papildus finansējuma piešķiršanu vēl jāpieņem Rīgas domei.

Objektu atjaunotājiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

Plašāka informācija par konkursu publicēta mājas lapā www.atjauno.riga.lv