Kuģniecības muzejā pastāstīs par modi un rīdziniekiem

10. Aprīlis

Svētdien, 14. aprīlī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Mode un Rīgas ļaudis – pastaigā cauri gadu simtiem”.


Programmā: plkst. 12.00 un 15.00 ekskursija bērniem kopā ar pieaugušajiem „Rīdzinieku mode gadsimtu gaitā – tērpos, aksesuāros, interjerā un dzīves stilā”, visas dienas garumā - radošas darbošanās vieta bērniem kopā ar vecākiem, visa muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu apskate.

Ģimenes dienas ekskursijā „Rīdzinieku mode gadsimtu gaitā – tērpos, aksesuāros, interjerā un dzīves stilā” pulksten 12.00 un 15.00 muzeja pedagogs, vēsturnieks Dāvis Vilcāns palīdzēs iepazīt rīdzinieku dzīvi gadsimtu skrejā, ar muzeja ekspozīcijas palīdzību, „ielūkojoties” pagājušo laiku mājokļos, garderobē un mantu lādēs. Ekskursijas gaitā, „ceļojot” pa Rīgas vēstures gadsimtiem, pavērsies ieskats, kāds bija Rīgas kungu un dāmu apģērbs, apavi, frizūras, sadzīves stils un „labais tonis”. Kā jaunās modes tendences ienāca rīdzinieku dzīvē dažādos laikos, kādus sabiedrības dzīves modeļus tās atspoguļoja, kā laika gaitā viss mainījās.
Radošās darbošanās vietā “Fantazē, zīmē, krāso dažādu laiku un paša izdomātās modes lietas!”, kas paredzēta bērnu un vecāku mākslinieciskai kopdarbībai, varēs fiksēt muzejā gūtos iespaidus. Tā būs iespēja ekskursijā iegūtās emocijas un zināšanas izteikt krāsojot, zīmējot, radot arī savu modi.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.