Krāmu tirgus Spīķeros: kas un ko tur tirgo?

17. Aprīlis, 2018

Radošajā Spīķeru kvartālā jau ceturto sezonu pēc kārtas noritējis lielais krāmu tirgus – par prieku kolekcionāriem, tūristiem un pārējiem pilsētniekiem. Arī portāls riga.lv pabija šajā krāšņajā pasākumā: iepazīstinām jūs ar retro lietu cienītājiem un dalāmies ar apbrīnojamiem atradumiem.


Nākamreiz krāmu tirgus  Spīķeros noritēs 7. jūlijā! Sīkāk - šeit.

Vladimirs

Foto: publicitātes

Man ir vecu kārbiņu kolekcija, piemēram, no pirmskara Latvijas, no šokolādes fabrikas, arī šī ir pirmskara laika, šī ir sena kosmētikas krēma burciņa. Daudz tādu esmu atradis bēniņos, dažas ir atnestas pie mums uz veikalu. Lielajos tirgos piedalos regulāri, pats esmu kolekcionārs. Krāju visu – no figūriņām līdz zobeniem. Zobenus līdzi uz tirgu es neņemu,  vadāt tos tomēr ir bailīgi.

Krista un Annija

Foto: publicitātes

Krista: es tirgū piedalos pirmo reizi, Annija jau otro reizi. Mums patīk pirkt un pārdot apģērbu, nedaudz to pārveidot un uzlabot. Domājām, ka būtu lieliski pārdot interesantas lietas, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu iespēja valkāt spilgtas un interesantas drēbes.

Foto: publicitātes

Pagaidām mēs mācāmies Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, humanitārajā klasē. Bet, iespējams, tas viss pie kaut kā novedīs un mēs sāksim nodarboties ar kaut ko līdzīgu. Mūsu “pērle” ir lūk, šī, ceriņu krāsas džinsu jaka: iegādājāmies to ļoti lēti, sākumā gandrīz to nepaņēmām, bet pēdējā brīdī tā nonāca tieši pie mums. Piešuvām tai bārkstis un, šķiet, ka ir izdevusies ļoti stilīga, un arī krāsa tagad ir modē. Mēs domājam, ka nav obligāti jāiepērkas veikalos, kur tiek tirgotas masveidā ražotas drēbes, ja apģērbu veido pats, tad tas ir lētāk un interesantāk.

Karola

Foto: publicitātes

Man ir sakrājušās ļoti daudz drēbes, kuras esmu vilkusi tikai dažas reizes. Negribējās izmest labas lietas un nodomāju, ka varētu mēģināt tās pārdot. Pie viena paņēmu līdzi arī plakātus, kurus veidoju pati. Lielajā tirgū piedalos pirmo reizi, sen gaidīju iespēju, bet nekā nevarēju saņemties – un tad es sapratu, ka ir pienācis laiks. Kas ir interesanti, ka šo zilo džinsu jaku es pirku pati šādā tirdziņā. Bet mana “pērle” šodien bija retro kleita, kas arī pirkta krāmu tirgū Londonā – bet tā jau ir pārdota.

Eduards

Foto: publicitātes

Lielajā tirgū piedalos jau trešo reizi. Sākumā pārdevu visu pēc kārtas, bet, tā kā es pats paralēli nodarbojos ar analogo fotografēšanu, nolēmu, ka tirgū vēlos sevi pārstāvēt kā analogo fotogrāfu: pārdot šeit tikai vecus analogos fotoaparātus un savus darbus. Visi mani fotoaparāti ir lieliskā stāvoklī un cenas ir ļoti demokrātiskas, par kamerām bieži interesējas studenti. Stends, kas noformēts vienotā stilā, izskatās pievilcīgāks, tāpēc bieži pienāk tūristi. Kad sāku, es nedomāju, ka pārdošu kādu no saviem darbiem, bet, kad manu darbu pirmo reizi iegādājās tūristi no Somijas, bija ļoti patīkami.

Galvenokārt man interesē uzzināt, kādus iespaidus rada mani darbi: piemēram, kā reiz pie manis pienāca paziņa un teica, ka viņa sievai ļoti patīk mana fotogrāfija un mēs vienojāmies par pārdošanu. Bet arī bez pirkšanas gadās, ka kāds sāka, ka darbi ir labi un man jāturpina ar to nodarboties, un arī tas ir patīkami. 

Andris

Foto: publicitātes

Lielajā Spīķeru tirgū es piedalos no paša sākuma, pārdotu visdažādākās lietas un pats visu dzīvi kolekcionēju. Jau kopš bērnības man patīk pastmarkas, pašas vecākās, kas man ir, ir no Latvijas pirmskara laika.

Lauris

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Šajā tirgū katram ir sava “pērle”, mēs pārdodam gan senlietas, gan lietas, kas darinātas pašu rokām. Piemēram, šos vecos lukturus es restaurēju pats – viss sākās ar vienu vienīgu lukturi, kuru sagatavoju mājās, un tā lieta aizgāja. Lukturi pie manis nonāk visdažādākajā stāvoklī, es tos savedu kārtībā un tos vairs nevar pazīt – neko līdzīgu es nekur citur redzējis neesmu.

Nataša

Foto: publicitātes

Senlietu tirdziņos es sāku piedalīties pavisam nesen, tieši šeit, Spīķeros, es piedalos otro reizi: man patika pagājušajā gadā, tāpēc es nolēmu atkārtot. Es vienmēr esmu kolekcionējusi lietas un vispār jau kopš bērnības man patīk visādas vāzītes, figūriņas. Varētu teikt, ka tas ir mans hobijs, kura dēļ palēnām esmu ieguvusi tik daudz dažādu lietu. Pircēji šeit ir dažādi – gadās kolekcionāri, gadās vienkārši cilvēki, kuriem šīs lietas patīk. Arī tūristi ir, bet viņi nepērk bieži, visvairāk interesējas par lietām ar Rīgas simboliku un dzintaru. Bet ikdienā es cenšos, lai man apkārt būtu senlietas, mana mīļākā ir figūriņa ar zivīm.

Lielajā Spīķeru tirgū mēs satikām latviešu režisoru Dmitriju Petrenko, kurš mums pastāstīja par saviem atradumiem!

 

Foto: publicitātes

“Es meklēju kaut ko, kas varbūt iepatiksies, pats nezinu, ko. Bet es jau esmu sev nopircis plati: es ar to ļoti neaizraujos, bet tur bija lielisks pārdevējs, kas man veltīja pusstundu vienas plates dēļ! Pastāstīja man visu, es izskaidroju, kādi instrumenti man patīk, un mēs izvēlējāmies piemērotāko. Bet pēc vāciņa man ir ļoti svarīgi, lai tā būtu skaista. Tagad mājās klausīšos.”

Un šeit ir vēl daži atradumi:

Burvju dzintars

Foto: publicitātes

Šis ir neapstrādāts dzintars un, pēc pārdevējas vārdiem, tam ir ārstnieciskas spējas. Ja kaut kas sāp, tad akmens uz nakti ir vienkārši jāpieliek sāpošajai vietai.

Padomju filmiņas

Foto: publicitātes

Spīķeru tirgū puiši pārdod filmiņas, taču lielajā Čiekurkalna tirgū pie viņiem var iegādāties arī ierīci, ar kuru tās apskatīt: jauna ierīce iepakojumā izmaksās jums tikai 15 eiro.

Kolekcijas pastmarka ar princesi Diānu - ierāmēta!

Foto: publicitātes

Īpašas intereses gadījumā pārdevējs apsolījis piešķirt atlaidi un pārdot marku par tikai 4 eiro!

Brīnišķīgi vara trauki

Foto: publicitātes

Grūti noturēties, lai nepaberzētu šādu “lampu” – tā ir ļoti līdzīgi tai, kādās parasti mīt Džini.