Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena: koncerti un pasākumi Rīgā

20. Marts, 2018

Pieminot 1949. gada deportāciju un Komunistiskā genocīda upurus, 25. martā Rīgā notiks vairāki koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur notiks svinīgā godasardze un ziedu nolikšanas ceremonija, bet pēcpusdienā iedzīvotāji gaidīti koncertos Latvijas Kara muzejā, Kultūras centrā „Mazā ģilde” un Rīgas Domā.


Pasākumi 25. martā sāksies plkst. 10.00 ar piemiņas brīdi pie Šķirotavas stacijas. Plkst. 12.30 būs gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur plkst. 13.00 notiks svinīgā godasardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.
 
Pēcpusdienā, plkst. 15.00, Latvijas Kara muzejā, koncertā „Tēvu zeme dārgā” dziedās Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” vīru koris „Tēvzeme”, Latvijas Universitātes sieviešu koris “Minjona”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris un solists Jurģis Marcinkevičs. Pasākumu vadīs Zigfrīds Muktupāvels.
Plkst. 16.00 piemiņas koncerts „Tici, Tava zeme paliks…” būs Kultūras centrā “Mazā ģilde”, kurā piedalīsies jauktais koris „Sonore”.
 
Savukārt plkst. 19.00 ikviens ir gaidīts Rīgas Domā koncertā “Apokaliptiskā simfonija”, kur muzicēs Orķestris “Rīga”, Iveta Romancāne, Inese Romancāne, Agnese Urka un Ilze Bērziņa, diriģents Valdis Butāns. 
Ieeja koncertos ir bez maksas, bet koncertā, kas notiks Rīgas Domā ieeja ir ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami jau no 19. marta Rīgas Doma kasēs.  Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.