Komandai "TTT Rīga" jauna uzbrucēja – amerikāniete Aivija Slotera

12. Septembris, 2018

Basketbola klubs “TTT Rīga” vienojies par viena gada līgumu ar amerikāņu spēka uzbrucēju Aiviju Sloteri (Ivey A. Slaughter, 188cm/04.10.1994, Florida State).


Mārtiņš Zībarts, “TTT Rīga” galvenais treneris: “Aivija laukumā spēlē ar ļoti lielu enerģiju un salīdzina sevi šajā ziņā ar NBA divkārtējo labāko aizsardzības spēlētāju Denisu Rodmenu. Viņa cīnās un cenšas aizsardzībā. Tas redzams “Florida State” spēļu ierakstos. Pirmajā sezonā ārzemēs viņa spēlēja Ungārijas klubā “PINKK Pecsi 424”.

Ļoti ilgi gaidījām Aliju Malotu. Viņa uzņēmās iepriekšējo sezonu nospēlēt ar savainojumu un vēlāk gūlās uz operāciju galda. Operācija bija sekmīga, taču atgriešanos nedrīkst sasteigt. Cerot uz Aliju, iespējams, palaidām garām citas iespējas, taču domāju, ka pratīsim izmantot Aivijas stiprās puses.Ceram uz Aivijas ātru iekļaušanos komandā. Īpaši, sākot no 2. oktobra, kad pilnā sastāvā sāksim gatavoties Eirolīgas kvalifikācijas spēlēm pret Venēcijas “Reyer”.

Treniņi sākās 3. septembrī – četras TTT pamatsastāva spēlētājas strādā kopā ar jaunajām meitenēm, septiņas aizņemtas izlasē.”

Aivija Slotere, “TTT Rīga” uzbrucēja: “Vēlējos pievienoties stiprai komandai, kura spēlē Eiropas kausā vai Eirolīgā. Mani piesaistīja TTT uzvaru tradīcijas un aģents palīdzēja pieņemt lēmumu. Lielākais ieguvums no pirmā gada profesionālajā basketbolā – uzzināju, kā spēlē Eiropā.”

Slotere 2018. gada sezonā Ungārijas līgā 24 spēlēs vidēji 31 minūtē guva 13,8 punktus un izcīnīja 8,6 bumbas zem groziem. Viņa realizēja 53,5% metienu no spēles un 42,9% tālmetienu, kā arī 75,2% brīvmetienu. “PINKK Pecsi” finišēja astotajā vietā un ceturtdaļfinālā zaudēja “Atomeromu”.

TTT basketbolistes Eirokausu sezonu sāks otrdien, 9. oktobrī, plkst. 19:30 "Elektrum" sporta centrā tiekoties ar Itālijas klubu "Reyer Venezia". Atbildes spēle 12. oktobrī plkst. 20:30 Venēcijā. Uzvarētājas divu spēļu summā kvalificēsies Eirolīgas regulārajai sezonai.

Sezonas atklāšana paredzēta 4. oktobrī plkst. 19:30, kad TTT komanda Eiropas Sieviešu basketbola līgas (EWBL) mājas spēlē uzņems trīskārtējo Eiropas kausa ieguvēju "Dynamo Moscow". Nākamajā dienā, 5. oktobrī, plkst 18:00 TTT sacentīsies ar Nīderlandes klubu "Amsterdam Angels".