Ko pagūt iegādāties tirgū jūlijā?

25. Jūlijs, 2017

Jūlijs ir spilgtākais mēnesis Rīgas Centrāltirgū. Vēl aizvien ir iespējams iegādāties zemenes un meža zemenes, taču to laiks tuvojas beigām. Taču tirgus letēs ir sastopami sezonas jaunumi.


Piemēram, zemes tauki. Savā dabīgajā izskatā sēne izskatās ļoti naturālistiski. Taču to cienītāju skaits ir milzīgs. Kamēr mēs šīs sēnes fotografējām, mūs palūdza iemūžināt arī grozus, jo ar ko tad citu vēl jādodas uz mežu? Mums nav žēl, izpildām saimnieka lūgumu.  

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Līdz patiesajai sēņu sezonai vēl ir jāpaciešas, taču gaileņu gan šeit ir vesels lērums. Tās pērk veseliem groziem uzglabāšanai un saujām mērcēm un zupām.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Baltās un sarkanās jāņogas, kā arī upenes – uz katra stūra. Īpaši viesmīlīgi tirgotāji ir izkārtojuši ogas mazos trauciņos – degustācijai. Saka, ka daudzi ārzemnieki nezina, kas tā par ogu, tāpēc kasītes pāris desmitiem gramu no iebraucējiem ir ļoti pieprasītas.

Foto: Riga.lv

Joprojām pilnā sparā rit melleņu sezona, tirgus letēs pieejamas arī ērkšķogas un kazenes. Vitamīnu banka – lācenes. Tās aug tikai purvos un tās salasīt ir samērā sarežģīti. Problēma tāda, ka oga no ogas “tālu krīt”, citiem vārdiem sakot, tās aug ļoti dziļi purvā. Zābaki būs piesmelti pirms grozs vēl būs pilns. Tāpēc arī to cena nav tā zemākā.

Foto: Riga.lv

Nopērkami ir ne tikai saldie, bet arī skābie ķirši. Saldie ķirši arī ar lapām, gluži kā bērnībā. Un jau visur jau tiek pārdotas gaišās itāļu vīnogas.

Foto: Riga.lv

Taču aprikozes, persiki, nektarīni, plakanie persiki un mango ir pa kabatai ikvienam. Turklāt jūlija vidū – augusta sākumā šie augļi ir vissaldākie un sulīgākie. Un neaizmirsīsim par arbūziem un melonēm – tagad ir to īstā sezona.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Un, protams, dārzeņi. Visi zaļumi, tomāti, gurķi, paprika un baklažāni vislabākie ir jūlijā. Vēl jo vairāk, pašlaik tie ir vietējie, Latvijas!

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv


Rīgas Centrāltirgus darba laikus iespējams uzzināt šeit 

Informācija pircējiem pieejama šeit

Bet šeit atrodama informācija pārdevējiem