Ko darīt ar mājdzīvniekiem, dodoties atvaļinājumā?

8. Jūnijs, 2017

Vasara ir laiks, kad doties atvaļinājumā vai nodarboties ar aktīvu dzīvesveidu. Daudzi pēc darba, ja to ļauj laika apstākļi, dodas uz pludmali, brauc uz vasarnīcu vai dodas pamieloties ar saldējumu kopā ar draugiem. Bet mājās viņus gaida uzticīgs suns vai kaķis. Atpūšoties vasarā, neaizmirstiet par saviem mīluļiem!


Suni nepieciešams vest pastaigā vismaz divas reizes dienā, to paredz Ministru kabineta noteikumi. “Daudzi mazie suņi nokārto vajadzības uz autiņiem. Bet tas nenozīmē, ka suni var nevest pastaigā vai ilgstoši atstāt vienu,” norāda Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece.

Kaķi ir neatkarīgāki – to var atstāt vienu līdz pat trim diennaktīm, nodrošinot ar pietiekamu daudzumu barības un ūdens. “Bet arī kaķiem ir nepieciešama sabiedrība, tāpat ir jāpārbauda, vai ar to viss ir kārtībā,” saka speciāliste.

Situācijās, ja jums ir cilvēks, kurš jūsu prombūtnes laikā var parūpēties par jūsu mīluli, ziņojiet par prombūtni vēl kādam. “Piemēram, jūsu radinieks atnāk, lai izvestu suni pastaigā. Ziņojiet par aizbraukšanu arī kaimiņiem, lai viņi zinātu, ka jūsu nav mājās un varētu reaģēt ārkārtas situācijās. Piemēram, ja cilvēks, kurš ir piekritis pieskatīt jūsu suni, ir saslimis un nonācis slimnīcā,” iesaka Klučniece.

Ja nav, kam uzticēt dzīvnieku, tam ir suņu staidzināšanas pakalpojumi un dzīvnieku viesnīcas.

“Šie varianti ir piemēroti suņiem, kaķi nav tie dzīvnieki, kuri pierod pie teritorijas. Ja tie ir pārvesti uz viesnīcu, jaunu vietu bez tam ierastiem cilvēkiem, tas ir neticams stress. Taču situācijā, ja patiešām nav, kam dzīvnieku pieskatīt prombūtnes laikā, ir jāizmanto viesnīcas pakalpojumi. Suņi šo procesu pārcieš vieglāk, tāpēc varat droši izmantot vai nu staidzināšanas pakalpojumus vai viesnīcu,” norāda speciāliste.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumi tiek klasificēti kā cietsirdīga izturēšanās, par kuru paredzēta gan administratīvā, gan īpaši šausmīgos gadījumos – kriminālatbildība. Gadījumā, ja tiek apdraudēta dzīvnieka dzīvība, policijai ir tiesības izlauzt durvis.