Kļūs zināms, kā izskatīsies Simtgades aleja pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas

2. Februāris

Pirmdien, 5.februārī, plkst.12.00 uz sēdi sanāks žūrija, kura izvērtēs 26 iesniegtās skices simtgades alejas izveidei pie Latvijas Nacionālā teātra, kā arī pēc tam paziņos konkursa rezultātus. Konkursa komisijas sēde notiks Rīgas domes Īpašuma departamentā (R.Vāgnera ielā 5, 302.kabinetā).


Iesniegtās 26 skices vērtēs konkursa komisija, kuras sastāvā ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas priekšnieks Juris Dambis, Kultūras ministrijas eksperts Jānis Dripe, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks Rihards Rusins un Arhitektu nodaļas vadītāja Arta Goldberga. Konkursa komisijas priekšsēdētājs ir Rīgas domes Īpašuma komitejas priekšsēdētājs.

Simtgades aleju ir plānots izveidot teritorijā no Latvijas Nacionālā teātra ēkas austrumu fasādes līdz Pilsētas kanālam, ietverot arī teritoriju līdz ēkai Kronvalda bulvārī 4, kur kādreiz atradās Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte.

Konkursa balvu fonds ir 9500 eiro. Pirmās vietas ieguvējs saņems 4000 eiro, otrās vietas - 2500 eiro, bet trešās vietas ieguvējs balvā saņems 1500 eiro. Dalībniekiem tiks piešķirtas arī divas veicināšanas balvas 750 eiro apmērā. Saskaņā ar konkursa nolikumu ieceres īstenošanai tiks atvēlēti ne vairāk kā 135 tūkstoši eiro. Simtgades alejas iecere ir jārealizē līdz 4. maijam.

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus iepazīties ar konkursā iesniegtajām skicēm un uzzināt konkursa rezultātus!

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm