Kinoteātris “Splendid Palace” sezonu slēgs ar Šekspīru un Veronas dārzu kinoteātra pagalmā

20. Maijs

20. jūnijā, noslēdzot savu 95. jubilejas sezonu, kinoteātris “Splendid Palace” ir sagādājies saviem skatītājiem vēl nebijušu pārsteigumu – šoreiz sezona tiks slēgta ar Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti- “Vasaras nakts ar Šekspīru”.


Šajā vakarā viesiem būs iespēja izvēlēties starp 2 Šekspīra meistardarbiem – klasisko Baza Lurmena 1996. gada filmu “Romeo+Juliet” ar Leonardo Di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās vai tiešraidi no Vīnes valsts opernama – Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrādi, kurā galveno lomu izpildīs Aleksandrs Antoņenko.

Papildus, visiem Šekspīra cienītājiem būs iespēja iejusties tā laika atmosfērā, izbaudot kinoteātra pagalmā uzburtā Veronas dārza noskaņas.

Eksistē mīts, ka Šekspīrs būtu bijis labs kino scenārists, ja vien nebūtu dzīvojis daudzus gadsimtus pirms kino dzimšanas. Ne velti visas viņa slavenākās lugas ne vien ik gadu no jauna iestudē pasaules teātros un opernamos, bet arī regulāri ekranizē.

Kinoteātra “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa stāsta:

“Kinoteātris “Splendid Palace” noslēgs sezonu ar Šekspīra nakti. Tas nozīmē: kaislības, kuras ir izaicinājums pāri gadsimtiem, mīlestība, kura ir stiprāka par nāvi un māksla, kura nenoveco. Šekspīrs visos laikos literatūras pētniekiem un režisoriem ir bijis grūta mīkla. Sākot ar to - vai viņš vispār pats rakstījis savas lugas un, beidzot ar to, kā tās atbilst ne tikai XVI vai XVII gadsimtiem, bet kādas kritiķu un skatītāju vētras šie vēstījumi spējuši izsaukt arī XX. un XXI. gadsimtā. “

Vasaras nakts ar Šekspīru kinoteātrī “Splendid Palace” sola emocijas, noskaņas un pārsteigumus gan uz ekrāna, kinoteātra pagalmā, kurš uz vienu vakaru pārvērtīsies par Veronas dārzu.

Aicinām visus izbaudīt šo vienreizējo notikumu 20. jūnijā un svinēt kinoteātra sezonas noslēgumu kopā.

Lielajā zālē 19:00
Filma “Romeo +Juliet” (sadarbībā ar un kinoprojektu “Kino Kults”)

  • Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mazajā zālē 19.30
Tiešraide no Vīnes valsts opernama - Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrāde.

  • Diriģents: Mjunvuņs Čuns (Myung-Whun Chung)
  • Režisors: Adrians Nobls (Adrian Noble)
  • Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks: Diks Bērds (Dick Bird)
  • Gaisma: Žans Kalmāns (Jean Kalman)

Lomās:

  • Otello Aleksandrs Antoņenko
  • Dezdemona Olga Bezsmertna
  • Jago Vladislavs Suļimskis (Vladislav Sulimsky)
  • Operas garums: 3 stundas (ar starpbrīdi).
  • Opera oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Biļetes uz pasākuma seansiem iespējams iegādāties kinoteātra kasē un www.splendidpalace.lv