Kas viesojies Rīgā Jaungada svinībās? Tūristu TOP-5

15. Janvāris, 2018

Gadumijā Rīgu apmeklēja vairāk tūristu, nekā gadu iepriekš. Kā pastāstīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste, šogad Ziemassvētkos, līdzīgi kā citus gadus, tūristu bija mazāk, nekā gadumijā, bet no 28. decembra līdz šā gada pirmās nedēļas izskaņai viesnīcas Rīgā un Jūrmalā bijušas noslogotas.


"Vēl aizvien dominē tūristi no Krievijas, taču arvien vairāk redzam tūristus arī no pārējām kaimiņvalstīm - Igaunijas un it īpaši no Lietuvas. Tāpat pieaug ceļotāju skaits no Vācijas un Skandināvijas valstīm," atklāja Graikste.

Runājot par tūristu naktsmītņu izvēles paradumiem, viņa sacīja, ka ārvalstu viesi izvēlas ne tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcas pilsētas centrā, bet arvien vairāk novērtē un izvēlas servisu, ko sniedz ārpus centra esošās un budžeta līmeņa viesnīcas.

Viņai piekrīt arī RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča. Pēc viņas vārdiem, pirmajās jaunā gada dienās, kad austrumu kaimiņvalstī bijušas garās brīvdienas, novērots, ka Krievijas tūristu skaits ir ievērojami palielinājies – Tūrisma informācijas centrā apmeklētāju skaits, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, pirmajās dienās ir pieaudzis par 25%. Arī aizvadītā gada decembrī to skaits bija par piektdaļu lielāks, decembrī vislielākais pieplūdums bija vērojams Ziemassvētku laikā.

Pagaidām vēl nav pieejama statistika par visu 2017. gadu, bet ir zināms, ka visvairāk tūristu aizvadītā gada deviņos mēnešos bijis no Vācijas (12,2%), Krievijas (11,6%), Igaunijas (7,2%), Lietuvas (6,8%), Somijas (6,9%).

Taču ievērojami pieaug arī tūristu skaits no rietumiem – no visiem apkalpotajiem 5,8% tūristu bijuši no Lielbritānijas. Tūristu skaits no Francijas šajā periodā pieaudzis par vidēji 15%, ceļotāju pieplūdums vērojams arī no Itālijas, Spānijas u.c. rietumu valstīm.