Kas var noņemt lapseņu pūžņus?

3. Augusts, 2018

Karstuma dēļ vairojas ne tikai skaisti tauriņi un mārītes, bet arī sirseņi. Vairāku sirseņu vai lapseņu dzēlieni var izraisīt asu alerģisku reakciju un, ja dzēlienu ir daudz, un tie veikti galvā vai limfmezglos, pat var beigties letāli. Ko darīt, ja šie kukaiņi, kas spēj nodarīt kaitējumu cilvēka veselībai, iemitinājušies uz balkona, kāpņu telpā vai mājas teritorijā?


Ja jūsu māju apkalpo "Rīgas namu pārvaldnieks" un pūznis izveidots koplietošanas telpā, par to jāziņo apsaimniekošanas uzņēmumam, kura darbinieki to iznīcinās. No balkoniem tos nenoņem, tam ir privāti uzņēmumi, kas veic šādu pakalpojumu.

Gadījumā, ja lapseņu pūznis apdraud cilvēku veselību, var zvanīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (112), kas rūpīgi izvērtēs saņemto informāciju. Ar lapseņu pūžņu likvidāciju privātīpašumā VUGD nodarbojas tikai tad, ja pastāv reāli draudi cilvēku veselībai. Glābēji palīdz noņemt pūžņus no skolu, bērnudārzu un slimnīcu ēkām. Ja lapseņu pūznis neapdraud cilvēka veselību un atrodas privātīpašumā, jāvēršas pie komersantiem, kuri veic dezinsekcijas pakalpojumus.