Kas nepieciešams, lai dotos pastaigās ar “Ulubeles” suņiem?

22. Augusts, 2017

Patversmē “Ulubele” ir ļoti daudz darba: katru dienu rūpes un kopšana nepieciešama vairāk nekā 400 astainajiem tās iemītniekiem. Pastāvīgs patversmes darbs un labi apstākļi dzīvniekiem ir iespējami pateicoties gādīgiem pilsētniekiem un brīvprātīgo darbam. Riga.lv devās uz “Ulubeli” kopā ar rīdzinieci Gabrielu, lai iegūtu brīvprātīgā sertifikātu un uzzinātu, kā vēl ir iespējams atbalstīt pilsētas patversmi.


Kas ir brīvprātīgā sertifikāts un kāpēc tas nepieciešams?

Brīvprātīgā sertifikāts ir spilgti dzeltena kartīte ar jūsu vārdu un numuru. Sertifikāta iegūšana nozīmē, ka esat brīvprātīgais un esat gatavs atbalstīt patversmi. Strādājot patversmē, palīdzot tās darbiniekiem un dodoties pastaigās ar suņiem, ir svarīgi piespraust šo kartīti pie apģērba, redzamā vietā.

Kur un kad iespējams saņemt sertifikātu?

Apmācības notiek sestdienās, patversmē “Ulubele”, adrese - Ozolaine, Līči, Stopiņu novads. Apmācību sākums ir 11.00 un 13.00, ilgums – aptuveni stunda. Neparedzamo Latvijas laika apstākļu dēļ ir svarīgi piezvanīt patversmei pa tālruni 20203333 un pārliecināties, vai šajā dienā apmācības notiks: liels karstums vai negaiss var būt par iemeslu nodarbību atcelšanai.

Cik maksā apmācības?

Apmācības ir bezmaksas, taču patversme lūdz veikt ziedojumu – 5 eiro, par šo naudu katru mēnesi tiek segti noteikti “Ulubeles” izdevumi. Piemēram, augustā par apmācībām saņemtā nauda tika novirzīta divu smagā stāvoklī esošu suņu ārstēšanai un rehabilitācijai.

Kāda ir apmācību norise?

Gabriela:

1. Uz apmācībām var ierasties sestdienās, plkst. 11.00 un plkst. 13.00. Es devos uz tām vienos dienā. Pa ceļam no pieturas uz patversmi mani pieteicās aizvest patversmes apmeklētāji, kuri dodas pakaļ sunim, un “Ulubelē” es nonācu agrāk, nekā plānots.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

2. Kopā ar citiem topošajiem brīvprātīgajiem mēs satikāmies patversmes āra nojumē. Mums pastāstīja par “Ulubeli” un to, kā dzīvniekiem iespējams palīdzēt. Šeit mēs uzzinājām, kas var doties pastaigās ar suņiem un kādi drošības pasākumi ir jāievēro pastaigas laikā.

Foto: Riga.lv

3. Katram topošajam brīvprātīgajam ir jāaizpilda anketa: bez personas datiem, katrs anketā atzīmē, kā viņi ir gatavi palīdzēt patversmei, kādas noderīgas prasmes katram ir, cik bieži un kādos laikos katrs var doties pastaigās ar suņiem.

Foto: Riga.lv

4. Dodamies ekskursijā pa patversmi. Šeit mūs iepazīstina ar tās iemītniekiem un pastāsta par to, kā daži no viņiem nonākuši “Ulubelē”: šis suns izglābts no citas patversmes, kur veselo un dzīvespriecīgo dzīvnieku bija plānots iemidzināt, jo nav bijis vajadzīgs.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

5. Pēc ekskursijas pa patversmi, visi jaunie brīvprātīgie saņem sertifikātu: tagad mēs varam ar patversmes suņiem pastaigāties katru dienu no plkst. 12.00 līdz 16.00. Suni pastaigai izvēlas patversme, “Ulubele” uzmanīgi seko līdzi tam, lai ikviens suns dotos pastaigā vienlīdz bieži.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

6. Dodamies pirmajā pastaigā kā brīvprātīgie: šodien došos pastaigā ar suni vārdā Bobs.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv