Kāpēc sabiedriskajā transportā mēdz būt auksti?

19. Februāris

Rīgu ir pārņēmis sals. Daļai rīdzinieku sabiedriskajā transportā nav pietiekami silti, tāpēc viņi uzdod jautājumu: no kā ir atkarīgs tas, kad tiek atslēgta apsildīšana?


«Rīgas satiksmes» pārstāve Baiba Bartaševiča skaidro, ka sabiedriskā transporta apsilde katru gadu tiek uzsākta identiski vienā laikā – kad gaisa temperatūra ir sasniegusi + 7 grādus. No +7 līdz 0 grādiem: autobusos un trolejbusos apsilde tiek veikta darba maiņas pirmajās divās stundās, tramvajiem tiek darbinātas salona labās puses sildelementi, jaunā tipa tramvajos un trolejbusos salonā esošo klimatu kontrolē klimata kontrole visa gada garumā. No 0 grādiem un zemāk: salona apsilde tiek nodrošināta nepārtraukti, tramvajos tiek darbinātas visas sildelementu grupas.

Papildus informējam, ka visi transportlīdzekļi tiek apsildīti. Vecākā parauga transportlīdzekļi ir nokalpojuši ilgu laiku, tāpēc apsildes iekārtas nedarbojas tik efektīvi, kā tas ir jaunajos transporta līdzekļos. Nodrošināt vienmērīgu salona gaisa temperatūru pie zemām āra temperatūrām ir samērā grūti, jo pieturvietās tiek vērtas vaļā durvis un salonā ieplūst aukstais gaiss.