Kāpēc nepieciešama videonovērošana sabiedriskajā transportā?

5. Novembris, 2018

Ikviens sabiedriskā transporta pasažieris kaut reizi autobusu, tramvaju un trolejbusu salona ekrānos ir pamanījis, ka tajos ir redzams tieši pašlaik blakus notiekošais. Tas nozīmē, ka sabiedriskā transporta salonos tiek veikta videonovērošana. Kāpēc tā nepieciešama? Skaidro uzņēmums “Rīgas satiksme”.


Pats galvenais iemesls ir drošības apsvērumi. Videonovērošana palīdz samazināt vandalismu, aizsargā pasažierus no huligāniem, savukārt kontrolierus – no agresīviem “zaķiem”. Visu redzošā kameras acs vandaļiem un huligāniem ir faktors, kas viņus aiztur. Ja nepatīkams incidents jau ir noticis, tad videoieraksta apskatīšana var palīdzēt noskaidrot notikušā apstākļus.

Foto: Rīgas satiksme

Kāpēc pasažieri reizēm var vērot uz sabiedriskā transporta salonā uzstādītajiem ekrāniem to, kas pašlaik notiek viņiem blakus? Sabiedriskā transporta salona tiešraides mērķis ir atgādināt pasažieriem par uzstādīto videonovērošanu. Atzīmējam, ka Datu valsts inspekcija ir atzinusi, ka šī īsā video translācija sabiedriskajā transportā ir pieņemama un pamatota.

Pašlaik uzņēmums “Rīgas satiksme” rīko informatīvo kampaņu, kas skaidro pilsētas iedzīvotājiem, kāpēc sabiedriskajā transportā tiek veikta videonovērošana. Informācija tiek izvietota sabiedriskā transporta pieturās, sociālajos tīklos un mājaslapā www.rigassatiksme.lv.