Kāpēc kāpņu telpās tiek piestiprinātas plāksnītes ar stāvu numuriem?

11. Janvāris, 2019

Māju iedzīvotājiem apjukumu raisījušas jaunās, kāpņu telpās uzstādītās, luminiscējošās plāksnītes, kas norāda stāva numuru. “Kāpņu telpas remonta nav bijis gadiem, bet pie vecajām sienām pieliktas jaunas plāksnītes!” ir samulsuši kādas “Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekotās mājas iedzīvotāji.


Izrādās, ka plāksnīšu iniciatīva nav apsaimniekošanas uzņēmuma pēkšņa iegriba. Tā ir prasība, ko paredz Ministru kabineta Ugunsdrošības noteikumi Nr. 238.

Kā pastāstīja “Rīgas namu pārvaldnieks”, šīs plāksnītes (luminiscējošās zīmes) spīd tumsā un ir nepieciešamas tāpēc, lai ugunsgrēka vai biezu dūmu gadījumā iedzīvotāji panikā varētu pareizi evakuēties.

Plāksnītes krāsa ar īpašu metodi tiek uzklāta uz pašlīmējošas plēves, tās krāsa ir spilgta. Šādas zīmes nepieciešamas tāpēc, lai norādītu, kur atrodas ugunsdzēsības līdzekļi un cilvēkiem sniegtu pareizās norādes ātras evakuācijas gadījumā. Tas ir, cilvēkam ir jāredz, vai viņš kāpj lejā vai panikas gadījumā nejauši neuzskrien stāvu augstāk.

Tāpat jāatzīmē, ka mājās, kuras ir augstākas par 10 stāviem, bez stāvu numuriem ir jābūt izvietotiem arī dūmu detektoriem.

Par to, kur vēl daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem tuvākajā laikā obligāti būs patstāvīgi jāuzstāda dūmu detektori, lasiet rakstā: 

Dūmu detektors katrā dzīvoklī: kad tas ir jāuzstāda

VUGD: kas jāzina un kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā?