Kāpēc aprīlī ir vērts apmeklēt koncertu „Trejdeviņi gaismas tilti”

14. Marts, 2017

29. aprīlī Rīgā notiks vērienīgi svētki – Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvu lielkoncerts „Trejdeviņi gaismas tilti”. “Arēnā Rīga” dejā vienosies 4000 dejotāju no pirmsskolas līdz jauniešu deju kolektīvu vecumam. Lielkoncerts ir Rīgas bērnu un jauniešu dāvana Latvijas simtgadē. Par to, kāpēc šo pasākumu nedrīkst palaist garām intervijā ar portālu Rīga.lv sarunājās Inga Cimiņa – Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja un lielkoncerta „Trejdeviņi gaismas tilti” mākslinieciskā vadītāja Ineta Bērziņa.


Lielkoncertā piedalīsies vairāk nekā 4000 dejotāju no 55 Rīgas izglītības iestādēm, kas ir rekordliels dalībnieku skaits, ko uzņems Arēna Rīga. Rīgas izglītības iestāžu deju svētku nosacījums jau no pirmajiem svētkiem, kas notika 2007. gadā,- piedalīties var ikviens Rīgas izglītības iestāžu kolektīvs, apgūstot svētku repertuāru. Mēs zinām, kā bērni gaida  Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkus, tomēr dēļ lielās konkurences bieži vien notiek tā, ka kolektīvs gatavojas, bet tomēr uz svētkiem netiek – nevis tāpēc, ka bērni slikti dejotu, bet gluži vienkārši tāpēc, ka var piedalīties vien labākie no labākajiem visā Latvijā. Rīgā ik svētkus aiz dalībnieku svītras paliek vairāki lieliski deju kolektīvi, tieši tāpēc šie svētki ir iespēja  katram Rīgas izglītības iestādes tautas deju kolektīva dejotājam izjust deju svētku ritmu, atbildību, kopā būšanas prieku. Protams, ka deju kolektīva vadītājs izvērtē, kurš no dalībniekiem var piedalīties un kuram vēl jāpagaida. Gatavošanās svētkiem ir ļoti atbildīgs process – tas notiek divu mācību gadu garumā.

Foto: publicitātes

Lielkoncerts „Trejdeviņi gaismas tilti” skatītājus vedīs pāri deviņiem tiltiem, atklājot galveno būtību – cilvēka garīgo spēku un vērtības. Viena no šādām vērtībām ir ģimene - vecāki, brāļi un māsas, kas palīdz dejotāja ikdienas solī. Jautāsiet - kāpēc tieši deviņi tilti? Jo skaitlis 9 latviešu folklorā visbiežāk izmantots kā telpas un laika izteicējs, tam ir maģiska nozīme – senajiem latviešiem nedēļā bija deviņas dienas.

Gatavojoties svētkiem, mājas lapā www.rigadundeja.lv atklājām īpašu laika atskaiti. Sākot no 27. februāra ik pirmdienu publicējam jaunu stāstu par gatavošanos svētkiem, kopā dodamies pāri deviņiem tiltiem līdz nonāksim svētkos!

Kā daļa no svētkiem notiks arī cittautu deju kolektīvu koncerts „Pasaulē ir tik daudz krāsu” – 26. aprīlī plkst. 18.00 kultūras un atpūtas centrā „Imanta”. Koncertā varēs baudīt visdažādāko tautu dejas, tas būs interesants ceļojums citu kultūru dejas pasaulē tepat Rīgā.

Svētku sagatavošana ir liels un atbildīgs darbs, iesaistīti neskaitāmi daudz cilvēki, lai nodrošinātu bērnu primārās nepieciešamības kā ēdināšana, ģērbtuves u.tml. Pastāv vesela sistēma, pateicoties kurai mēs varam visu īstenot. Priecājamies, ka kolektīvi atbildīgi un aktīvi gatavojas svētkiem. Svētku atmosfēras radīšana ir viens no svarīgākajiem darba uzdevumiem mums kā organizatoriem, jo bērni tāpat kā mēs gaida svētkus!

Tie, kuriem nebūs iespējas noskatīties lielkoncertu Arēnā Rīga, to varēs redzēt ierakstā, kuru nodrošinās Latvijas Televīzija.