Kamerkoris „Ave Sol” aicina uz koncertu „Klusā okeāna reģiona kormūzika”

18. Oktobris, 2017

Rīgas kamerkoris „Ave Sol” un tā mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis 29. oktobrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē sniegs koncertu „Klusā okeāna reģiona kormūzika”. Šī koncerta programmu ir sastādījis un diriģēs Kobes filharmoniskā kora galvenais diriģents Čifuru Macubara (Chifuru Matsubara, 1951) - mūziķis, kurš izglītojies Tokijas Kunitači mūzikas koledžā, Helsinku Sibēliusa mūzikas akadēmijā, un ir mākslinieks ar plašu radošo ieceru un darbības loku.


Muzikologs Dr. habil. art. Jānis Torgāns uzskata par iespējamu, ka Somijā gūtā pieredze rosinājusi Čifuru Macubaras vēlmi plašāk ielūkoties Baltijas reģiona kultūras norisēs. Viņš ir labi pazīstams latviešu kora jomas interesantiem, jo 20 gadu laikā Rīgā ciemojies jau vairakkārt un sadarbojies vairākiem kolektīviem un diriģentiem.

Koncerta „Klusā okeāna reģiona kormūzika” programmā ietverta spāņu izcelsmes Meksikas komponista Huana Gutjerresa de Padiljas (Huan Gutierrez, ap 1590–1664) mesa, kas veidota spāņu renesanses skaņumākslas tradīcijās. Diriģenta Čifuru Macubaras dzimtās Japānas mūziku pārstāvēs Mičio Mamijas (Michio Mamiya, 1929) veidotās tautasdziesmu apdares – japāņu melodijas no dažādiem novadiem un tradicionālie tempļu ceremoniju dziedājumi. Salīdzinoši jaunākas paaudzes mūziku koncertā pārstāvēs Šiničiro Ikebe (Shinichiro Ikebe, 1942), kurš, darbojoties gan kinomūzikā, gan teātra jomā, spējis sacerēt arī virkni japāņu tradicionālo dziedājumu mūsdienīgu versiju un jo plašu Austrumu tautu dziesmu klāstu. Noslēgumā skanēs Jaunzēlandes komponista, mākslinieka un fotogrāfa Džeka Bodija (Jack Body, 1944) modernā skaņumāksla. Konkrētās Sv.Stefana himnas iecere aizgūta no Ģerģa Ligeti skaņdarba „Lux aeterna”.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs, interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms pasākuma, tā norises vietā. Ieejas biļetes cena ir pieci eiro, studentiem un pensionāriem – trīs eiro.

Foto: publicitātes