Kalnciema kvartālā 29. un 30. decembrī noritēs Vecgada tirgus

28. Decembris, 2018

30. decembrī plkst. 10.00-16.00 aicinām kopā pavadīts Vecgada tirgu un sarūpēt visu nepieciešamo svētku galdam. Pēc sniega kaujām Kalnciema kvartāla ābeļdārzā bērni ir aicināti uztaisīt savu konfekti no beļģu šokolādes, izliet laimi, izveidot ģipša svečturi vai eglītes rotājumu un iejusties redaktora vai žurnālista lomā.


29. decembrī plkst. 12.00-15.00 radošajā darbnīcā žurnālu "Avene", "Avenīte" un "Maģiskā Dienasgrāmata" izdevēji, redaktori un žurnālisti kopā ar bērniem un jauniešiem veidos īpašo Kalnciema kvartāla žurnālu. Katram no darbnīcas dalībniekiem būs iespēja gan vairāk uzzināt par žurnālu un grāmatu veidošanu/izdošanu, kā arī iepazīt žurnālista un redaktora profesiju, izveidojot savu žurnāla lapu/materiālu. Tas vēlāk tiks iekļauts vienā kopīgā skaistā digitālā žurnālā un būs pieejams apskatei internetā. Darbnīcas laikā varēs arī iegādāties žurnālus "Avene", "Avenīte" un "Maģiskā Dienasgrāmata", grāmatas "6 minūtes 365 dienas" un "UciPuci".

Svētdien, 30. decembrī:

Plkst. 11.00-15.00 „Pure Chocolate” Šokolādes muzeja rūķu vadībā ikvienam būs iespēja radīt unikālu dāvanu, paša rokām dekorējot šokolādes figūriņu no kvalitatīvas beļģu šokolādes. Dekorēšanai izmantosim dabīgus dekorus, dehidrētus ogu un augļu gabaliņus, vafeles u.c., kā arī sezonas garšvielas, kardamonu, krustnagliņas u.c. Šokolādes radošo darbnīcu vadīs „Pure Chocolate” Šokolādes muzeja gidi, kuri arī pastāstīs visu par un ap šokolādi.

Plkst. 12.00-15.00 dekupāžas darbnīcā Ievas Hofmanes vadībā varēs uztaisīt savu eglītes rotājumu un ģipša svečturīšus. Dekupāža ir interesanta un pārsteidzoša metode, kā veidot dizainu dažādiem priekšmetiem. Dekupāžas tehnikā var apdarināt praktiski jebko – porcelānu, plastmasu, koku, papīru, stiklu un pat audumu.

Plkst. 10.00-16.00 turpat tirgus laukumā apmeklētāji varēs liet laimi kopā ar metāla meistaru Edvīnu Šakali. Laimes liešana ir viena no pazīstamākajām tradīcijām vecā gada aizvadīšanā – izkausēts metāls pārvēršas zīmējumā, kas parāda, ko sagaidīt jaunajā gadā.

Līdz 30. decembrim Kalcniema kvartāla galerijā būs pop-up veikals, kur katru dienu varēs atrast eksotiskas un retas dāvanas. Veikals „Ganesh” piedāvās pielaikot apģērbus no Tālajiem Austrumiem, Indijas un Nepālas, uzspēlēt un iegādāties muzikālo instrumentu zvongo un atrast aksesuārus un mājas dekorus ikdienas mieram. Norisināsies arī videi draudzīgas darbnīcas un meistarklases kopā ar veikala vadītāju.

Dalība bez maksas.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga