Kādu slimību gadījumā tiek ieteikta sāls istaba?

29. Oktobris, 2018

Ārsti apliecina, ka viena stunda, kas pavadīta sāls alā, ir vienlīdzīga četrām dienām piejūras kūrortā: zūd noguruma sajūta, tiek uzlabots tonuss un stiprināta imunitāte, uzlabojas vielmaiņas procesi organismā. Tālu nav jābrauc - ārstniecisko iedarbību var baudīt arī īpaši aprīkotā sāls istabā, kur radīti dabīgu alu mikroklimata apstākļi. Rīgā sāls istaba pieejama Rīgas 1. slimnīcā.


Sāls istaba ir relaksācijas telpa, kuras sienas un grīda veidotas ar sāls pārklājumu - tas rada antibakteriālu un antialerģisku vidi. Papildus sāls jonu pieplūdi nodrošina speciāla iekārta - haloģenerators. Cilvēkam ieelpojot, tiek attīrīta, mitrināta un nomierināta elpceļu gļotāda, stabilizēta nervu sistēma un uzlabota vielmaiņa.

Terapija sāls istabā ir jo īpaši efektīva rudenī, kad sākas lietus un sala sezona, un vasarā uzkrātā imunitāte sāk vājināties. Sāls istaba ir piemērota ikvienam, tostarp maziem bērniem.
Jo īpaši tiem, kuri bieži tiek pakļauti saaukstēšanās slimībām, bronhu un plaušu slimībām, bronhiālajai astmai un alerģijām, ādas saslimšanām, cieš no stresa, hroniska noguruma un rudens depresijas, cukura diabēta, vairogdziedzera saslimšanām, hormonālajiem traucējumiem, sirds un asinsvadu slimībām, kā arī tiem, kuriem nepieciešams nostiprināt imunitāti pēc pārciestas slimības.

Sāls istaba ir ieteicama bronhiālās astmas pacientiem, cilvēkiem, kuriem ir biežas elpceļu saslimšanas - iesnas, klepus, mandeļu iekaisumi, ausu iekaisumi, kā arī stresa un bezmiega likvidēšanai, ādas slimību ārstēšanai.

Procedūras norise:

  • Seansa laikā klienti 30 minūtes sēž atpūtas krēslos un elpo sāls jonizēto gaisu. To ieteicams ieelpot caur degunu un izelpot caur muti.
  • Vēlamais terapijas kurss ir 10 reizes katru dienu vai ik pārdienas.
  • Pirms sāls istabas apmeklējuma konsultējieties ar ārstu, lai noskaidrotu, vai terapija jums ir piemērota, un lai noteiktu nepieciešamo procedūru daudzumu.
  • Sāls istaba nav ieteicama, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, drudzis, vīrusa infekcijas paasinājuma periodā, onkoloģiskas un nieru slimības, arteriāla hipertensija vai izteikta sirds mazspēja, ādas slimību paasinājuma periodā.

Pierakstīties floutinga procedūtai var pa Rīgas 1. slimnīcas reģistratūras tālruni 67366323 vai elektroniski. Viena apmeklējuma cena pieaugušajiem - 6 eiro, bērniem - 4 iero. Sīkāk par cenām - šeit.