Kādi tramvaji kursēs maršrutā Imanta – Jugla?

27. Aprīlis, 2017

Rīgā uzsākta jauno Škoda 15T zemās grīdas tramvaju piegāde. Šie tramvaji maijā kursēs pa 1. maršrutu no Juglas uz Imantu. 


Tuvākajos gados – pēc kontaktu tīklu pārbūves un citiem nepieciešamajiem darbiem – zemās grīdas tramvaji sāks kursēt arī uz Ķengaragu un Iļģuciemu.

Svarīgi! Jaunais tramvaju iepirkums neietekmēs sabiedriskā transporta biļešu cenas Rīgā, taču būtiski palielinās pasažieru pārvadājumu kvalitāti – īpaši to pasažieru, kuri ikdienā izmanto tramvajus.

Foto: Riga.lv

15T-RĪGA 2 tramvajs ir lielas pasažieru ietilpības transportlīdzeklis ar 100% zemo grīdu (bez kāpnēm durvju ieejās un pasažieru salona ejās).  Tramvajs sastāv no trīs sekcijām, katras sekcijas pasažieru saloni ir savienoti savā starpā tā, ka pasažieri var brīvi pārvietoties no vienas sekcijas uz citu. Tramvajam ir sešas automātiskās durvis pasažieru iekāpšanai un izkāpšanai. Divviru durvis atveras uz ārpusi, brīvais atvērto durvju platums -1300 mm.

Foto: Riga.lv

Tramvajs ir pieejams pasažieriem ar kustību traucējumiem, tostarp personām ratiņkrēslos. Lai atvieglotu pasažieru nokļūšanu salonā bez pieturvietas platformas palīdzības, pie priekšējām pasažieru durvīm ir iebūvēts manuāli darbināms hidrauliskais pacēlājs ar saliekamo platformu. Pacēlājs ir veidots tā, lai to varētu darbināt ar vadības ierīci, kura atrodas blakus pacēlājam. Saliekamo platformu var izstiept ar rokām.

Visi jaunie zemās grīdas tramvaji tiks aprīkoti ar kondicionēšanas iekārtām, pielāgotu sistēmu elektroniskās norēķinu sistēmas vajadzībām, monitoriem, video novērošanu, pasažieru skaitīšanu, apkopei nepieciešamajām rezerves daļām, kā arī citu aprīkojumu. 

Foto: Riga.lv

Salonā pasažieru drošībai un ērtībai ir uzstādīti rokturi un izvietotas durvju vadības ierīces, kas nodrošina durvju atvēršanu pēc pieprasījuma, signalizācijas pogas, sakaru sazināšanās ierīces, viedkaršu lasītāji un informācijas sistēma.  Sēdvietu skaits - 60, bet stāvvietu – 265.

Noslēgtais ar kompāniju „Škoda Transportation” līgums  paredz, ka Rīgai būs jāpiegādā 15 trīs sekciju un 5 četru sekciju zemās grīdas tramvaji. Tramvajiem jābūt droši ekspluatējamiem esošajā Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta infrastruktūrā bez pārbūvēm. Tramvaju garantijas laiks ir trīs gadi, bet kalpošanas laiks – 30 gadi. 

Foto: Riga.lv

Patlaban „Rīgas satiksmei” kopumā ir 189 tramvaji, no kuriem 26 ir ar zemo grīdu. Esošie zemās grīdas tramvaji kursē 6. un 11. tramvaju maršrutos, kuri ir pilnībā pielāgoti zemās grīdas tramvaju kursēšanai Rīgā.

Iepriekšējais zemās grīdas tramvaju iepirkums noslēdzās 2008. gadā. Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp „Rīgas satiksmi” un izsludinātā konkursa uzvarētāju „Škoda Transportation”, Rīga ir saņēmusi 26 zemās grīdas tramvajus, no kuriem 20 ir trīs sekciju un 6 – četru sekciju tramvaji. 

Tramvajs ir videi draudzīgs transporta līdzeklis un viens no ātrākajiem sabiedriskā transporta līdzekļu veidiem. Kopējās tramvaja plūsmas vidējais ātrums Rīgā ir 16,07 km/h. Kopējais sliežu ceļu garums Rīgā ir 124 km, kopējais pieturvietu skaits - 242. Vidēji gadā tramvajos Rīgā tiek pārvadāti 34 miljoni pasažieru.