Kāda būs Zaķusalas krastmala?

10. Jūnijs

Kā ziņots portālā www.arhitekts.riga.lv, Rīgas pilsētas arhitekta biroja kolēģijas sēdē noritējusi Zaķusalas krastmalas izbūves projekta apspriešana.


Tiek plānots ka šī teritorija tiks apbūvēta 13 833 kvadrātmetru lielā platībā starp Salu tiltu un citām teritorijām, kurās apbūvi īstenos uzņēmums “Zaķusala estates”, kas pieder SIA “Merks”.

Zaķusala plānots būvēt augstceltni, trešdaļu no kuras aizņems viesnīca, bet divas trešdaļas tiks atvēlētas dzīvokļiem. Tādējādi salas iedzīvotāji būs gan pastāvīgi iemītnieki, gan īslaicīgi īrnieki.

Profesionāli arhitekti izteikuši savu viedokli par piedāvāto projektu Zaķusalas teritoriālā plānojuma kontekstā kopumā.

Foto: www.arhitekts.lv

Pēc Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītāja Gvido Prinča teiktā, lielākā daļa kolēģijas locekļu uzskata, ka darbu pie projekta vajadzētu veikt divos galvenajos virzienos.

Topošais kvartāls atradīsies starp galvenajām pilsētas maģistrālēm un gleznaino upes krastu. Tāpēc profesionāļi iesaka izveidot galveno piebrauktuvi teritorijai no ziemeļu puses, lai viesnīcas telpas atrastos tuvāk transporta maģistrālei. Tāpat ir svarīgi pēc iespējas saudzīgāk attiekties pret ainavas un vides kvalitātes saglabāšanu, kas ir galvenās šo vietu “rozīnītes”.

Foto: www.arhitekts.lv

Tāpat profesionāļi pievērsuši uzmanību tam, ka šādam vērienīgam celtniecības projektam ir jāparedz arī sabiedrisku vietu platības – gan pastāvīgajiem salas iedzīvotājiem, gan tās apmeklētājiem. Jo īpaši ir jāsaprot, vai šeit būs, piemēram, veikali.

Foto: www.arhitekts.lv

Kolēģija ir paudusi bažas par to, ka apstiprinātais lokālais plānojums paredz jaunas ielas celtniecību starp ieplānotajām dzīvojamām mājām un Mazās Daugavas upi. Ja dzīvojamie kvartāli būs norobežoti no ūdens ar transporta plūsmu, tad tas būtiski samazinās apkaimes pievilcību.

Profesionāļu viedoklis ir viennozīmīgs – vērsties pie atbildīgajām institūcijām, jo īpaši pie Attīstības departamenta, Būvvaldes, Rīgas pilsētas arhitekta biroja ar lūgumu nepieļaut ielas izveidošanu atpūtas zonā.

Ilustrācija no portāla www.arhitekts.lv