Kā veikt remontu savā kāpņu telpā: instrukcija soli pa solim

6. Februāris, 2017

Vēl pirms pusgada – neglīta un noplukusi, tagad – gaiša un mājīga, kurā patīkami ieiet pašam un aicināt viesus. Dāvida ielas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji izmantojuši “Rīgas namu pārvaldnieka” pakalpojumu “Kāpņu telpas remonts” un saveduši kārtībā savu kāpņu telpu. Darbi jau ir pabeigti, bet iedzīvotāji par tiem norēķināsies pakāpeniski tuvāko mēnešu laikā. Parādām, kā izskatās Dāvida ielas mājas izremontētā kāpņu telpa un pastāstām, kā pasūtīt šādu pakalpojumu arī savai kāpņu telpai.


Pirms un pēc

Daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Dāvida ielā kosmētiskā remonta laikā tika špaktelētas, izlīdzinātas, gruntētas un krāsotas iekšsienu un ailsānu virsmas, tika veikts griestu virsmu, kāpņu laidu un laukumu apakšu remonts bojātajās vietās, metāla virsmu krāsošana (elektrības sadales kastes, caurules, kāpnes uz jumtu, kāpņu margas), kā arī nomainītas pastkastītes, spuldzītes un atjaunota ieejas durvju aile. Visi komunikāciju vadi un kabeļi tika sakārtoti speciālās kastītēs.

Kāpņu telpas remonts Dāvida ielas mājai izmaksāja apmēram 3000 EUR un tika izdalīta uz iedzīvotājiem trīs gadu periodā, ikmēneša maksājums par kāpņu telpas remontu ir mazāk nekā 10 EUR.

Foto: Rīgas namu pārvaldnieks

Kas ir pakalpojums “Kāpņu telpas remonts?”

 Ar ko atšķiras pakalpojums “Kāpņu telpas remonts” no ierastās kārtības, kādā tiek veikts kāpņu telpas remonts? Pakalpojuma “Kāpņu telpas remonts” ietvaros dzīvokļu īpašnieki var lemt par vienas (savas) kāpņu telpas remontu, ja citu kāpņu telpu dzīvokļu īpašnieki savās kāpņu telpās remontu nevēlas; Kāpņu telpas remonts tiek veikts uzreiz pēc dokumentācijas saskaņošanas – iedzīvotājiem kāpņu telpas remonts tiek veikts, bet norēķini notiek pēc darbu izpildes. Savukārt maksa par paveiktajiem remontdarbiem tiek iekļauta tikai izremontētās kāpņu telpas dzīvokļu īpašnieku ikmēneša rēķinos. Turklāt maksājumus iespējams sadalīt uz laika periodu līdz pat 36 mēnešiem!

Foto: Rīgas namu pārvaldnieks

Pakalpojuma ietvaros dzīvokļu īpašniekiem tiek piedāvāts veikt šādus darbus:

 1. Kāpņu telpas un vējtvera remonts:iekšsienu un ailsānu apmetuma remonts atsevišķās vietās;
  1. iekšsienu un ailsānu virsmu tīrīšana, sagatavošana krāsošanai un krāsošana;
  2. griestu un kāpņu laidu apmetuma remonts atsevišķās vietās, to tīrīšana, sagatavošana krāsošanai un krāsošana;
  3. kāpņu margu režģa krāsošana;
  4. metāla elementu (cauruļu, lūku, metāla kāpņu utt.) krāsošana;
  5. koplietošanas (pagraba, iekšējo un ārējo) durvju krāsošana.
 2. Pastkastīšu nomaiņa.
 3. Gaismekļu nomaiņa kāpņu telpā.
 4. Kāpņu telpas tīrīšana pēc remonta darbu veikšanas.
 5. Būvgružu savākšana un izvešana.

Foto: Rīgas namu pārvaldnieks

Soli pa solim: kā nonākt līdz savas kāpņu telpas remontam

 1. Dzīvokļu īpašnieku kopība pieņem lēmumu "PAR" atsevišķas kāpņu telpas remontu. Lēmumā "PAR" nobalso vairāk kā puse (50%+1) mājas dzīvokļu īpašnieku, no tiem vismaz divas trešdaļas (2/3) ir remontējamās kāpņu telpas dzīvokļu īpašnieki;
 2. Kopības lēmumu iedzīvotāji iesniedz "Rīgas namu pārvaldnieks" klientu apkalpošanas centrā;
 3. "Rīgas namu pārvaldnieks" speciālisti sagatavo kāpņu telpas remontdarbu izmaksu tāmi un nodod to dzīvokļu īpašnieku kopībai izskatīšanai un saskaņošanai;
 4. Tuvākajā laikā pēc saskaņojuma saņemšanas "Rīgas namu pārvaldnieks" sagatavo līgumu un pēc līguma noslēgšanas ar lēmumā norādīto pilnvaroto personu līguma parakstīšanai veic remontdarbus;
 5. Remontējamās kāpņu telpas dzīvokļu īpašnieku rēķinos tiek iekļauti maksājumi par veiktajiem remontdarbiem (termiņš - līdz pat 36 mēnešiem!).

Foto: Rīgas namu pārvaldnieks

Kāpņu telpas remonta pieteikšanas dokumentu paraugi pieejami www.rnparvaldnieks.lv

Foto: Rīgas namu pārvaldnieks

Maksas pakalpojums „Kāpņu telpas remonts” sākotnēji pieejams 103., 104., 316., 317., 318., 464., 467. un 602. sērijas dzīvojamām mājām. Remontdarbu izmaksas katrai mājai tiek aprēķinātas individuāli, jo katras mājas tehniskie parametri ir atšķirīgi – gan nolietojums, gan koplietošanas telpu platība, gan dzīvokļu skaits u.tml.

Vairāk par pakalpojumu iespējams uzzināt ŠEIT!