Kā vasarā nodarbināt bērnu, neietekmējot ģimenes budžetu

18. Jūlijs, 2017

Vai zinājāt, ka vasaras brīvlaiku var pavadīt ne tikai nometnē, mājās vai kūrortā? Ir vēl viena bezmaksas alternatīva - brīvā laika centri.


Centri atrodas izglītības iestāžu ēkās, taču tie nerealizē konkrētas izglītības programmas. Bērns var ierasties šādā centrā un pats izlemt, ar ko tur nodarboties – spēlēt galda spēles, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, palasīt grāmatas vai žurnālus. Vai arī vienkārši būt centrā un nedarīt neko.

„Šajos centros strādā pedagogi, tāpēc bērna apkārtējā vide ir pilnīgi droša. Centri nav piemēroti bērnu pieskatīšanai visas dienas garumā, jo tajos nebaro. Uz pāris stundām bērns uz šādu centru var doties, lai paspēlētos ar vienaudžiem. Centri atšķiras viens no otra, taču lielākā daļa paredzēta sākumskolas vecuma bērniem un pusaudžiem. Ir atsevišķi centri, kas vērsti uz 16-18 gadīgiem jauniešiem, taču tādu ir maz. Pirmo reizi iesaku vecākiem aiziet uz šādu centru kopā ar bērniem, lai iepazītos ar pedagogiem un apskatītu, ar ko bērns var nodarboties. Tas ļaus bērnam justies drošāk jaunā vidē,” pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs.

Kad un cik ilgi?

Brīvā laika centri parasti strādā jūnijā, līdz Līgo svētkiem un no otrās augusta nedēļas. Ja skolas laikā tie tiek atvērti pēc pusdienlaika, tad brīvlaikā tie ir vaļā jau no 10-15:00, 18:00. Lai apmeklētu centru iepriekš nav jāpiesakās. Diemžēl, jūlijā daudzi ir aizvērti, bet jau augustā to durvis būs plaši vaļā.

Cik tas maksā?

Bezmaksas.

Kur meklēt informāciju?

Pavisam Rīgā ir 22 šādi centri. Darba laika grafiks vasaras brīvlaikam tiks publicēts portālā www.e-skola.lv, sadaļā “Aktuāli” - Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu brīvā laika centru, istabu un klubu darba laiks vasaras brīvlaikā