Kā varētu mainīties Vidzemes tirgus? (FOTO)

24. Aprīlis, 2019

Vidzemes tirgus, kas reiz bijis tik ļoti populārs, tagad nepiedzīvo savus labākos laikus. Atvērts ir tikai viens paviljons un tam pašam jau sen nepieciešams remonts, teritorija nav labiekārtota. Nav pārsteidzoši, ka pārdevēju un pircēju tajā ir arvien mazāk. Un tas viss par spīti tam, ka tirgus atrodas “glaunā” vietā un varētu būt gan rentabla, gan pievilcīga vieta rīdziniekiem un tūristiem.


Pagājušogad Vidzemes tirgus kļuva par AS “Rīgas Centrāltirgus” daļu, kas ir šīs vēsturiskās teritorijas atdzīvināšanas pirmais solis. Pēc RCT pasūtījuma, uzņēmums “Colliers International Advisors” ir izstrādājis Vidzemes tirgus attīstības koncepciju.

Uzņēmuma “Colliers” pārstāvis Jānis Ozols pastāstīja, ka Vidzemes tirgus attīstības koncepcija ir balstīta uz daudzpusīgu situācijas izpēti. Ir veikts tirgus ēku kompleksa arhitektoniskais izvērtējums, lai noteiktu tā vēsturisko un kulturālo vērtību un saprastu, cik brīvi ar to var rīkoties. Tāpat veikta ēku tehniskā apskate.

Foto: publicitātes

Uzņēmuma darbinieki ir aptaujājuši rīdziniekus, kuri dzīvo tirgus apkaimē, lai saprastu, ko viņi sagaida no Vidzemes tirgus. Koncepcijas izstrādē ir izmantota citu cilvēku pieredze, jo šajās vietās tirgi ir turējuši līdzi laikam un ir spējuši atrast savu pieeju. Jo īpaši labs piemērs ir Baltijas stacijas tirgus Tallinā.

Uzņēmuma “Colliers” piedāvātā koncepcija paredz, ka Piena paviljons saglabās savu funkciju. Tāpat turpmāk savu produkciju pārdos arī zemnieki. Savukārt gaļas paviljons, kas ir slēgts jau daudzus gadus, ir lieliski piemērots gastronomijas tirgum. Pirmā Rīgas Centrāltirgus pieredze ir bijusi veiksmīga un to ir iespējams atkārtot, ņemot vērā Vidzemes tirgus īpatnības.

Foto: publicitātes

Starp paviljoniem plānots izveidot tirdzniecības ielu, kurā īpaši izstrādāta dizaina kioskos tiks pārdoti amatnieku izstrādājumi. Tāpat šeit atradīsies vieda darbnīcām, piemēram, atslēgu izgatavošanai, apavu remontam, un tamlīdzīgi, kas kļūs par vēl vienu papildu magnētu apmeklētājiem.

Teritorijā, kas atrodas blakus Brīvības ielai, pie Brīvības ielas 90, tiek piedāvāts izveidot atpūtas zonu ar lielu bērnu un sporta laukumu, par ko tuvāko māju māmiņas ir ļoti priecīgas. Šeit plānots iestādīt kokus un krūmus.

Foto: publicitātes

Ēku, kas atrodas blakus Tērbatas ielai, tiek piedāvāts paplašināt, rekonstruēt un pārveidot par mūsdienīgu ofisu ēku. Telpu nodošana īrei varētu kļūt par labu ienākumu avotu.

Tirgus teritorijā apsver izveidot kā vietu kultūras pasākumu rīkošanai.

Foto: publicitātes

No transporta piekļuves skatu punkta tirgus atrašanās vieta ir ideāla, jo blakus atrodas pilsētas galvenā transporta maģistrāle – Brīvības iela, tāpēc autostāvvietas paplašināt netiek plānots.

Piedāvāto projektu var īstenot divos posmos: sākumā renovēt piena un gaļas paviljonus un labiekārtot teritoriju, bet jau pēc tam sakārtot ēku pie Tērbatas ielas.

Foto: publicitātes

Eksperti ir piedāvājuši vairākus finanšu modeļus, kas ļaus šo koncepciju īstenot – izmantojot Rīgas Centrāltirgus līdzekļus vai piesaistot ilgtermiņa nomniekus. Tuvāko nedēļu laikā AS “Rīgas Centrāltirgus” valde izvērtēs šos piedāvājumus un izvēlēsies pieņemamāko no piedāvātajiem variantiem.