Kā Rīgas pansionātu “Liepa” apciemoja “laimes eņģeļi”

13. Marts, 2017

Sestdien, 11. martā labdarības akcijas “Laimes eņģeļi” ietvaros Rīgas pansionātu “Liepa” ar izklaidējošu programmu un svētku galdu apciemoja vesela brīvprātīgo “divīzija” gan ar ziediem, gan dāvanām, dziedātāji un mūziķi, vizāžists un frizieris. Vientuļi cilvēki gados tika ieskauti siltumā un uzmanībā. Savukārt ikviena dāma, kas apmeklēja koncertu, varēja justies kā īsta lēdija: uz vietas tika izveidots improvizēts “skaistuma stūrītis”, kurā ikvienam interesentam tika veikta roku masāža, uzklāta kosmētika un veidotas skaistas frizūras.


“Es nevēlējos “piesiet” šo koncertu kādam noteiktam datumam, tie vienkārši ir pavasara svētki, jo mūsu labdarības akcijas mērķis ir dāvāt labu vientuļiem cilvēkiem gados,” – pastāstīja organizatore Linda Mocebekere, kura brīvajā laikā pēc sava pamatdarba nodarbojas ar labdarību. Vairākas reizes gadā Linda rīko akciju, kuras ietvaros gādīgi cilvēki tāpat vien vāc dāvanas sociālo māju un pansionātu iedzīvotājiem. Kāds ziedo pārtikas produktus, kāds cits – savus rokdarbus, bet citi vienkārši ziedo savu laiku, palīdzot organizēt koncertus un iesaiņot dāvanas.

Foto: Riga.lv

Jāatzīmē, ka šoreiz mērķis ir sasniegts pilnībā! Uz koncertu sapulcējās gandrīz visi pansionāta iedzīvotāji (vairāk nekā 100 cilvēki).  Spilgtie organizācijas “Kājām gaisā” vadītāji – Aļona “Pavasarīte” un Daniels “Pavasarītis” – dziedāja dejoja, gaisā palaida milzīgus ziepju burbuļus, vadīja interaktīvas spēles ar publiku, dalīja dāvanas un apsveica marta jubilārus.

Foto: Riga.lv

Starp citu, runājot par dāvanām, kas darinātas rokām. Tās jau savlaicīgi ir sagatavojuši mazāki un lielāki brīvprātīgie: piemēram, atklātnītes (to ir aptuveni 200!) ir zīmējuši Rīnužu vidusskolas skolēni, savukārt papīra ziedus līmējuši Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas grupas “Bitītes” audzēkņi.

Foto: Riga.lv

Tāpat katram skatītājam pasniegta dāvanu izlase, kas sastāvējusi no saldumiem (projektā piedalījās arī “konfekšu” fabrikas), rotājumi un higiēnas līdzekļi. Visas šīs lietas izdevies iegūt pateicoties gan privātpersonu (palīdzību snieguši ne tikai cilvēki no dažādām Latvijas pilsētām, bet arī no mūsu tautiešiem Šveicē un Norvēģijā), gan bezpeļņas organizāciju centieniem.

Foto: Riga.lv

Par muzikālo pavadījumu parūpējies duets “Runā kā” (Ainārs Eidons un Rihards Rudovičs), kā arī LNO mūziķi – stīgu kvartets Sotto Voce (Gidons Grīnbergs, Leonards Antonēvičs, Rihards Štrauss, Silvija Krauze).

Atsevišķs bonuss skaistajām dāmām bija “skaistuma stūrītis”. Tajā friziere Oļesja, vizāžiste Viktorija un masiere Aļona pilnīgi par velti dāvāja pansionāta iedzīvotājiem prieku. Sākumā pieticīgās dāmas, protams, nedaudz kautrējās, bet pamazām viņas ar prieku devās pie meistarēm viena pēc otras. Viena no vecmāmiņām godīgi atzinās, ka “pēdējo reizi veidojusi frizūru pirms 40 gadiem”.

Foto: Riga.lv

Pēc koncerta mēs pavaicājām Lindai, kāpēc viņa ir pievērsusies labdarībai:

“Pie mums bieži palīdz bērniem, bet vecākiem cilvēkiem pavisam maz. Diemžēl man pašai jau sen vairs nav vecmāmiņu un vectētiņu, un es saprotu, ka bez pagātnes mums nebūtu nākotnes. Tāpēc es arī to uzņēmos. 2014. gadā sarīkoju pirmos svētkus vecajiem ļaudīm, ideju realizēju ar līdzdomātājiem. Kādā Facebook grupā izveidoju ierakstu par dāvanu vākšanu pansionātam, tā mēs visi arī iepazināmies, bija liela atsaucība. Turklāt mēs savācām tik daudz dāvanu, ka bez vecajiem ļaudīm izdevās iepriecināt arī Stradiņa slimnīcas Onkoloģijas nodaļas pacientus. Pēc tam bija vēl vairāki pasākumi citos pansionātos. Un, tā kā vientuļu cilvēku un tie, kuriem nepieciešama aprūpe un kurus var iepriecināt “Laimes eņģeļi”, vēl ir daudz, šī akcija tiks turpināta”.

Vairāk par akciju “Laimes eņģeļi”, kas vērsta uz palīdzības sniegšanu vientuļiem pensionāriem, iespējams uzzināt sociālajā tīklā Facebook (Linda Mocebekere), rakstot e-pastu linda.mocebekere@inbox.lv , vai zvanot pa tālruni 27088123.

Lielā daļā Rīgas ilglaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu veco ļaužu uzturēšanos līdzfinansē Rīgas domes Labklājības departaments. Par šiem pakalpojumiem iespējams uzzināt šeit.

Sīkāk par to, kādu sociālo palīdzību Rīgā var saņemt gados vecāki cilvēki, iespējams izlasīt šajā materiālā - Gados vecāku cilvēku aprūpe