Kā Rīgā pavadīt svētkus

19. Decembris, 2017

Pirms Ziemassvētkiem Rīgā norit ļoti daudz pasākumu jebkurai gaumei - gan Ziemassvētku tirdziņi, kuros iespējams nopirkt dāvanas sev un tuviniekiem, gan koncerti un festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš".


ZIEMASSVĒTKU TIRDZIŅI

Rīgas Ziemassvētku tirdziņi gaida apmeklētājus no pirmās Adventes līdz pat 7.janvārim. Divi galvenie tirdziņi – Doma laukumā un Līvu laukumā – rūpēsies gan par svētku atmosfēru, gan izklaidēm bērniem, gan arī par iespēju iegādāties svētku dāvanas. Neiztrūkstošie aukstā laika našķi – karstvīns un piparkūkas, grauzdētas mandeles un gardi kūpinājumi iepriecinās gardēžus. Doma laukuma tirdziņā būs iespēja iepazīt dažādu Latvijas novadu raksturīgās Ziemassvētku tradīcijas. Līvu laukuma tirdziņā bērnus gaidīs Ziemassvētku vecītis un rūķi, bērni varēs gan skaitīt dzejoļus, gan meistarot dāvaniņas. Mākslas cienītājiem ir vērst apmeklēt Latvijas Mākslas akadēmijas gadatirgu “Jarmarka”, kur var iegādāties jauno mākslinieku gleznas, vides un interjera priekšmetus, rotas un apģērbus. 

ZIEMASSVĒTKU EGĻU CEĻŠ

Tieši Rīgā pirms vairāk nekā 500 gadiem tikai rotāta pirmā Ziemassvētku eglīte. Par godu šim notikumam Rīga katru gadu kļūst par Ziemassvētku eglīšu galvaspilsētu.  

Visā pilsētā tiek izstādīti vairāk nekā 40 dažādi un radoši mākslas objekti. Šīs mūsdienīgās eglītes pārsteidz ar ideju oriģinalitāti un pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla, ķieģeļu un siltuma izmantošanai. Lielākā daļa “eglīšu” atrodamas Vecrīgā un pilsētas centrā, un to apskate ērti apvienojama ar ekskursiju pa pilsētu.

KONCERTI

Ziemassvētku laiks ir svētki arī mūzikas gardēžiem. Latvijas Nacionālā opera un balets priecēs ar skaistākajām operu melodijām piecos Vecgada gala koncertos decembra izskaņā.  Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertos Lielajā ģildē skanēs gan “Aīda” melodijas, Lehāra čardašs, Kilara aizkustinošā kino mūzika un Štrausa polkas un valši.Vairākus koncertus atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un ieeja tajos ir bez maksas. Sīkāk par koncertiem, kurus atbalsta Rīgas dome, lasiet šeit. 

JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANA

Vairāk nekā 30 000 cilvēku pulcēsies 11.novembra krastmalā, lai sagaidītu jauno, 2018.gadu. Pasākumu programma ar koncertiem un DJ sāksies jau krietni pirms pusnakts un turpināsies vēl pēc svētku uguņošanas pusnaktī. Jaunā gada sagaidīšanas vietā varēs iegādāties gan svētku ēdienus, gan dzērienus. Siltākai atmosfērai krastmalā tiks uzstādīti vairāki uguns objekti, pie kuriem sasildīties.

SĪKĀKA SVĒTKU PASĀKUMU PROGRAMMA PORTĀLĀ LIVERIGA.COM